Zinamax: Opinie, Cena, Efekty, Skład – Skuteczne tabletki na trądzik? [Recenzja 2022]

4.5/5 - (4 votes)

Aktualizacja 4 sierpnia, 2022

Tym razem zrecenzujemy tabletki na trądzik Zinamax na bazie 12 naturalnych składników aktywnych o korzystnym wpływie na zdrowie skóry. Wszechstronny i naturalny skład, szybkie działanie (pierwsze efekty według producenta nawet w 30 dni stosowania) i łatwość przeprowadzenia kuracji to największe zalety produktu.

Zinamax

W recenzji przeanalizujemy skład suplementu i to jak działają poszczególne substancje oraz czy stosowanie produktu może powodować skutki uboczne dla zdrowia. Odpowiemy również na pytania dotyczące preparatu, jak go prawidłowo dawkować a także jakie są opinie użytkowników o zinamax

Dla osób zainteresowanych zakupem preparatu zamieszczamy poniżej 20% kod rabatowy na dowolną ilość sztuk produktu 🙂

Rabat -20% na Zinamax

Recenzja Zinamax: Podsumowanie

Zinamax to naturalny wieloskładnikowy suplement diety, który nie tylko ma zniwelować już istniejące zmiany skórne jak pryszcze, krosty czy zaskórniki ale również zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. 

Tabletki na trądzik zinamax

Formułę preparatu tworzy 12 naturalnych składników, które wykazują wszechstronne działanie zwalczające trądzik na kilku płaszczyznach. Są to przede wszystkim substancje o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Ich zadaniem jest usunięcie obecnych stanów zapalnych i zmian trądzikowych

Inne składniki wpływają z kolei na zmniejszenie wydzielania sebum (m.in. cynk oraz pokrzywa) przez gruczoły łojowe. Sebum nawilża i chroni skórę jednak w nadmiarze może prowadzić do zapychania się porów skóry a w efekcie do rozwoju bakterii i stanów zapalnych.

Wartym szczególnej uwagi składnikiem zinamax jest laktoferyna, gdyż niezależne badania dowodzą jej skuteczności w zwalczaniu trądziku. W takcie 12 tygodni testów udało się zmniejszyć nasilenie trądziku o 20,1%, zredukować nadmierne wydzielanie sebum o 31,1% a także złagodzić stany zapalne o 38,6%. 

Dawkowanie preparatu to 2 kapsułki dziennie po posiłku, które należy obficie popić wodą. 

Cena zinamax to 189,00 zł za opakowanie na miesięczną kurację. Zakup większej ilości opakowań pozwala na zmniejszenie ceny za sztukę nawet do 94,5. Można także skorzystać z wspomnianego wcześniej 20% rabatu.

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

60 kapsułek

Dzienna dawka

2 kapsułki

Cena

189,00 zł

Jak działa zinamax i do kogo jest skierowany?

Zinamax to suplement diety dla osób zmagających się z cerą trądzikową. Preparat mogą stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni chcący w sposób naturalny pozbyć się pryszczy, krost i zaskórników.

Kobieta z trądzikiem na twarzy

Wszechstronne i kompleksowe działanie preparatu pomaga w walce z trądzikiem na kilku płaszczyznach. 

Przede wszystkim uderza w źródło powstawania trądziku czyli zapychanie się porów skóry a w efekcie namnażanie się bakterii. Składniki preparatu jak cynk czy pokrzywa zwyczajna regulują bowiem pracę gruczołów łojowych i ograniczają nadmierną produkcję sebum. 

Zastosowanie takich składników jak wąkrota azjatycka czy fiołek trójbarwny odpowiada za złagodzenie stanów zapalnych, oczyszczenie skóry i zmniejszenie widoczności trądziku. Wykazują bowiem działanie przeciwzapalne i antybakteryjne czym pomagają usunąć już istniejące zmiany trądzikowe. 

Jak działa skład tabletek zinamax?

  • Ogranicza nadmierną produkcję sebum
  • Łagodzi stany zapalne
  • Wspomaga oczyszczenie skóry
  • Przyspiesza gojenie ran
  • Zwalcza wolne rodniki
  • Zapewnia poprawę stanu cery
  • Nasila produkcję kolagenu

Zinamax: Opinie użytkowników (forum, komentarze)

Jeśli ktoś jest zainteresowany opinie o zinamax można znaleźć w tym miejscu. Według opinii Piotra preparat skutecznie łagodzi stany zapalne, oczyszcza i nawilża skórę. Pierwsze efekty widoczne były już po dwóch tygodniach, natomiast znaczącą poprawę stanu cery udało się uzyskać po dwóch miesiącach kuracji.

Zdjęcie przed i po redukcji trądziku
Zdjęcie symboliczne

W przypadku Anety pozbycie się zaskórników nastąpiło już po 30 dniach stosowania. Jak wynika z przesłanych przez klientów opinii preparat zinamax działa w krótkim czasie gdyż uzyskanie wyraźnej redukcji trądziku u większości osób wymagało nie więcej jak 60 dni suplementacji.

Przykładowa opinia ze strony producenta:

Zamówiłam na próbę jedno opakowanie – SZOK!! Moja twarzy wygląda zdecydowanie lepiej, zaskórniki znikają, buzia robi się gładka! Na jednym opakowaniu się nie skończy – na pewno!

Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że są to komentarze i oceny zamieszczone na stronie producenta a nie opublikowane na niezależnym forum jak wizaż, kafeteria czy dyskusje24. Niestety w przypadku nowych produktów nie znajdziemy wielu opinii na forach internetowych czy w komentarzach na blogach.   

Warto również wziąć pod uwagę, że w większości przypadków znajdziemy zarówno pozytywne opinie jak i te mniej pochlebnie oceniające skuteczność produktu. Wiele zależeć może od indywidualnej reakcji oraz stopnia zaawansowania trądziku. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się pomoc dermatologa i stosowanie leków na bazie izotretynoiny.

Skład zinamax: Analiza składników

Trzeba przyznać, że skład tabletek zinamax prezentuje się naprawdę interesująco.

W środku znajdziemy bowiem 12 naturalnych składników aktywnych o wszechstronnym działaniu na stan naszej cery. Dzięki temu preparat nie tylko zwalcza trądzik ale przede wszystkim uderza w przyczyny jego powstawania. 

fiołek trójbarwny dla cery trądzikowej

W skład preparatu zinamax wchodzą m.in. takie naturalne składniki jak laktoferyna, fiołek trójbarwny, pokrzywa zwyczajna, wąkrota azjatycka, dzika róża czy kompleks witamin i minerałów

Składniki aktywne tabletek działają w sposób kompleksowy uderzając w przyczyny powstawania stanów zapalnych i zmian trądzikowych jak choćby nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Mają również działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antybakteryjne. 

Laktoferyna

Laktoferyna to multipotencjalne białko mające właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Składnik ten łagodzi stany zapalne, oczyszcza skórę i hamuje nadmierne wydzielanie sebum zmniejszając ilość wyprysków i zaskórników. 

Skuteczność laktoferyny w leczeniu trądziku znajduje realne potwierdzenie w badaniach. W trakcie 12 tygodniowego badania przeprowadzonego na grupie pacjentów w wieku od 18 do 30 lat uzyskano wyraźną poprawę stanu skóry.

Na koniec badania zaobserwowano zmniejszenie wydzielania sebum o 31,1%, nasilenie trądziku zmniejszyło się w tym czasie o 20,3% a nasilenie stanów zapalnych spadło aż o 38,6%. W trakcie badań podawano pacjentom 200 mg laktoferyny, czyli tyle ile znajduje się w preparacie zinamax. 

Ekstrakt z kwiatów fiołka trójbarwnego 

Fiołek trójbarwny znany również jako bratek to roślina o bardzo wszechstronnym zastosowaniu w leczeniu trądziku.

Ekstrakt z kwiatów fiołka trójbarwnego dostarcza flawonoidów oraz karotenoidów o właściwościach antyoksydacyjnych. Bratek przeciwdziała tym samym przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

Fiołek trójbarwny ma również działanie przeciwzapalne co sprawia, że nie tylko pomaga usunąć objawy trądziku ale zapobiega również powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Wspiera także oczyszczanie skóry oraz organizmu, dlatego w początkowej fazie może nasilić trądzik jednak efekt ten ustępuje z reguły w ciągu 1-2 tygodni. 

Ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej

Ziele pokrzywy to bez wątpienia kluczowy składnik preparatów przeciwtrądzikowych. Wspiera bowiem oczyszczanie organizmu z toksyn, oraz co ważniejsze działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Zwalcza tym samym dwie z głównych przyczyn powstawania trądziku jakim jest namnażanie się bakterii i rozwój stanów zapalnych skóry.  

Pokrzywa zwyczajna wykazuje także działanie zapobiegawcze. Reguluje bowiem pracę gruczołów łojowych ograniczając w ten sposób nadmierne wydzielanie sebum, które choć pożyteczne (chroni i nawilża skórę) w nadmiarze może przyczyniać się do rozwoju bakterii i powstawania trądziku. 

Ekstrakt owoców dzikiej róży

W skład tabletek zinamax wchodzi również dzika róża, która dostarcza flawonoidów, witamin A, E, K, jest również cennym źródłem witaminy C. Witamina c nasila syntezę kolagenu niezbędnego aby zachować młody i estetyczny wygląd skóry. Kolagen nawilża skórę, poprawia jej napięcie i elastyczność. 

Wspomniane wcześniej flawonoidy mają działanie antyoksydacyjne, neutralizują tym samym wolne rodniki i ich negatywny wpływ na stan skóry. Ponadto, ekstrakt z owoców dzikiej róży  wspomaga proces gojenia ran a także dostarcza kwasów tłuszczowych mających korzystny wpływ na regenerację skóry. 

Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej

Wąkrota azjatycka lub inaczej gotu kola jest źródłem saponin pentacyklicznych. Gotu kola działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie dzięki czemu pomaga pozbyć się już istniejących zmian trądzikowych (krost, pryszczy, zaskórników).

Zapobiega również tworzeniu się nowych stanów zapalnych i zmian skórnych a także przyspiesza gojenie ran co jest bardzo istotne w walce z trądzikiem.

Cynk

Cynk jest jednym z najczęściej spotykanych składników w preparatach dla cery trądzikowej, zarówno tych w formie kapsułek jak i maści do stosowania miejscowego. Cynk działa bowiem antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Zmniejsza w ten sposób widoczność zmian trądzikowych łagodząc już toczące się stany zapalne skóry. 

Ponadto, cynk reguluje pracę gruczołów łojowych i ogranicza produkcję sebum, które w nadmiarze może zapychać pory i prowadzić do namnażania się bakterii.

Cynk wykazuje również właściwości antyoksydacyjne zwalczające wolne rodniki i chroniące komórki przed stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny może przyczyniać się do uszkodzeń włókien kolagenowych i komórek skóry a tym samym nasilać procesy starzenia się skóry. 

Pełna lista składników preparatu:
Celuloza mikrokrystaliczna; otoczka kapsułki – żelatyna; laktoferyna wołowa (z mleka krowiego); ekstrakt z kwiatów fiołka trójbarwnego (Viola tricolor) [5% flawonów]; ekstrakt z owoców dzikiej róży (Rosa canina) [70% witaminy C]; ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica) [4% polifenoli]; mieszanina tokotrienoli i tokoferoli z olejowca gwinejskiego (Elaeis guineensis) – EVNolMax™; cytrynian cynku; ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej (Centella asiatica) [8% triterpenów] – Centellin®; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); beta-karoten (witamina A); L-selenometionina – Selenium SeLECT®; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum) [95% piperyny] – BioPerine®.

Jak stosować zinamax? (dawkowanie, ulotka)

Dzięki wygodnej formie żelowych kapsułek stosowanie produktu jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. 

Dawkowanie zinamax to 2 kapsułki dziennie po posiłku (np. po śniadaniu), które należy popić dużą ilością wody. Suplement najlepiej przyjmować po jedzeniu co zmniejszy ryzyko wystąpienia problemów żołądkowych a także ułatwi wchłanianie substancji odżywczych. 

Jak w przypadku wszystkich suplementów diety bardzo istotne jest systematyczne stosowanie zinamax gdyż tylko w ten sposób można uzyskać satysfakcjonujące efekty. Przed zastosowaniem produktu należy również zapoznać się z ulotką dołączona do opakowania. 

Gdzie kupić zinamax? – apteka, allegro czy strona producenta?

Ze względu na brak dostępności preparatu w aptece najlepiej zamówić zinamax bezpośrednio na oficjalnej stronie producenta www.zinamax.pl. Zamówienie produktu u źródła to gwarancja zakupu oryginalnego produktu a także możliwość skorzystania z oferowanych przez producenta rabatów.

Ile kosztuje preparat zinamax: Cena i rabaty

Cena zinamax to 189,00 zł za 60 kapsułek na miesiąc stosowania. Tabletki można zamówić także w zestawie składającym się z 3 opakowań za 378,00 zł oraz 6 sztuk preparatu za 567,00 zł. 

2 opakowania tabletek przeciwtrądzikowych zninamax

Jak zamówić tabletki w zestawie? Wystarczy wejść na stronę z formularzem zamówienia i wybrać jeden z trzech dostępnych tam pakietów.

  • PODSTAWOWY: w tym zestawie otrzymujemy jedno opakowanie zinamax za 189,00 zł.
  • STANDARD: w skład pakietu standardowego wchodzą 3 sztuki produktu za 378,00 zł. Na każdym opakowaniu oszczędzamy więc 63,00 zł. 
  • OPTYMALNY: pakiet optymalny to 6 opakowań tabletek na trądzik w cenie 567,00 zł. Cena za pojedyncze opakowanie spada więc o 50% do 94,50 zł.

Rabat -20% na Zinamax

Czy tabletki zinamax powodują skutki uboczne?

Producent zapewnia, że stosowanie preparatu jest w pełni bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych dla zdrowia. 

Tabletki zinamax to suplement diety w którym znajdują się jedynie naturalne składniki jak ekstrakty roślinne czy witaminy i minerały. Powoduje to, że bezpieczeństwo stosowania produktu jest wyższe niż w przypadku leków wydawanych na receptę i u zdrowych osób nie powinno powodować efektów ubocznych.

Jeśli jednak mamy problemy ze zdrowiem i stosujemy leki najlepiej zasięgnąć porady lekarza czy wszystkie ze składników są dla nas w pełni bezpieczne. Przeciwwskazania do stosowania preparatu to uczulenie na którykolwiek ze składników produktu a także ciąża i karmienie piersią.

Efekty stosowania tabletek zinamax

Efekty jakie można uzyskać stosując tabletki zinamax to ograniczenie produkcji sebum nawet o 31,1% oraz zmniejszenie nasilenia trądziku o 20,3%. Są to wyniki jakie odnotowano po 12 tygodniach stosowania jednego ze składników preparatu jakim jest laktoferyna bydlęca. 

W innym trwającym 8 tygodni badaniu z udziałem tego składnika aż 76,9% biorących w nim udział osób odnotowało zmniejszenie całkowitej liczby zmian skórnych. Kolejne 2 tygodniowe badanie z zastosowaniem laktoferyny, cynku oraz witaminy E (pozostałe składniki preparatu) zapewniło zmniejszenie ilości zaskórników o 32,5%. Warto zaznaczyć, że nie odnotowano w tym czasie żadnych skutków ubocznych. 

Warto jednak podkreślić, że nie ma gwarancji jakie efekty uda się uzyskać stosując suplementy diety. Podane liczby to jedynie wyniki 3 badań dotyczących głównie jednego składnika.

FAQ

Czy tabletki zinamax są dostępne w aptece?

Nie. Tabletki zinamax nie są dostępne w aptekach, sklepach stacjonarnych czy drogeriach. Preparat można zamówić jedynie na oficjalnej stronie producenta lub poprzez aukcje internetowe w serwisie allegro. 

Czy potrzebuje recepty?

Nie. W składzie zinamax znajdują się jedynie naturalne składniki, które są bezpieczne dla organizmu dlatego na zakup preparatu nie potrzeba recepty. 

Po jakim czasie zobaczę pierwsze efekty stosowania zinamax?

Według deklaracji producenta widoczną poprawę stanu cery i zmniejszenie widoczności trądziku można zaobserwować po miesiącu stosowania. Według opinii na stronie produktu pierwsze efekty zauważalne były nawet po 2 tygodniach suplementacji. 

Czy suplement diety zinamax działa na każdy rodzaj trądziku?

Preparat można stosować zarówno w przypadku trądziku hormonalnego jak i bakteryjnego, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. 

Czy można stosować tabletki zinamax z maścią?

Tak. Tabletki działają na przyczyny trądziku od wewnątrz natomiast maść cynkowa uderza bezpośrednio na powierzchni skóry w miejscu występowania zmian trądzikowych. W niektórych przypadkach połączenie obu metod może zapewnić szybsze efekty.