Profolan – Opinie, Cena, Efekty – Skuteczne tabletki na wypadanie i porost włosów? 2022

Oceń artykuł

Aktualizacja 18 czerwca, 2022

Preparat, który dziś zrecenzujemy to Profolan – naturalny suplement na wypadanie i porost włosów dla mężczyzn

Tabletki profolan na wypadające włosy

Według producenta kompleksowe działanie preparatu ma nie tylko wzmocnić cebulki i mieszki włosowe ograniczając w ten sposób nadmierne wypadanie włosów, ale również wzmocnić ich naturalny kolor i przyspieszyć wzrost nowych włosów.   

W naszej recenzji przeanalizujemy skład produktu oraz to czy jego stosowanie może powodować skutki uboczne. Przejrzymy także opinie o profolan wraz ze zdjęciami przed i po kuracji co pozwoli nam ocenić skuteczność preparatu.

Dla panów, którzy chcą jedynie dowiedzieć się gdzie kupić profolan z rabatem, poniżej zamieszczamy link do zniżki -20% na dowolną ilość opakowań.

Rabat -20% na Profolan

Profolan: Podsumowanie

Skrócona wersja dla tych zabieganych. 

Profolan to suplement diety na bazie 11 naturalnych składników aktywnych (w tym formuła Grow3) mających na celu zahamowanie nadmiernej utraty włosów u mężczyzn, wzmocnienie ich naturalnego koloru a także ułatwienie wzrostu nowych włosów

Opakowanie profolan na stole

W preparacie znajdziemy m.in. takie składniki jak skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna czy biotyna w dawkach pokrywających co najmniej 100% dziennego zapotrzebowania. Biotyna i skrzyp dostarczają siarki oraz krzemionki niezbędnej dla prawidłowej keratynizacji włosa

Z kolei pokrzywa oraz cynk blokują enzym 5-alfa-reduktazy odpowiedzialny za konwersję testosteronu do DHT, który stanowi główną przyczynę łysienia androgenowego (zakola i czubek głowy). 

Profolan jest jednym z nielicznych produktów na rynku, którego producent oferuje 90 dni na zwrot produktu w sytuacji kiedy uzyskane efekty nie będą dla nas zadowalające (nieotwarte opakowania). Forma produktu sprawia, że stosowanie preparatu jest bardzo proste i ogranicza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia. 

Cena za opakowanie suplementu na miesiąc stosowania to 199,00 zł. Jeśli jednak skorzystamy z wspomnianej wcześniej zniżki zapłacimy za sztukę tylko 159,20 zł. Możemy również zamówić tabletki profolan w zestawie i obniżyć cenę nawet do 99,50 za opakowanie. 

Zachęcamy także do sprawdzenia naszego rankingu tabletek na porost włosów dla mężczyzn Vesmed 2022. 

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

60 kapsułek

Dzienna dawka

2 kapsułki

Cena

199,00 zł

Jak działa profolan i do kogo jest skierowany?

Profolan to suplement diety skierowany do mężczyzn zmagających się z problemem osłabionych i nadmiernie wypadających włosów. 

Opakowanie tabletek na porost włosów

Suplementacja proflanem dostarcza niezbędnych dla utrzymania dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci substancji odżywczych w tym krzemionki oraz siarki biorących udział w procesie produkcji keratyny. Składniki aktywne produktu hamują także nadmierną konwersje testosteronu do dihydrotestosteronu, który stanowi jedną z głównych przyczyn łysienia typu męskiego. 

Efekty stosowania tabletek profolan według producenta:

 • Stymulacja porostu włosów
 • Zmniejszenie wypadania włosów
 • Wzmocnienie mieszków włosowych
 • Ograniczenie łysienia typu męskiego
 • Wzmocnienie naturalnego koloru włosów

Profolan: Opinie mężczyzn

Opinie o profolan wraz ze zdjęciami przed i po kuracji można znaleźć w tym miejscu. Według opinii stosujących preparat mężczyzn już po miesiącu ustąpił proces wypadania włosów a po dwóch miesiącach nastąpił wzrost włosów. Na zdjęciach widać, że włosy stały się gęstsze a także wzmocnił się ich naturalny kolor. 

Fragment jednej z opublikowanych opinii:

Mówiąc szczerze przestałem wierzyć, że coś może mi pomóc, sądziłem, że to genetyka i nic nie mogę zrobić. Praktycznie odpuściłem walkę z łysieniem, gdy przypadkiem natrafiłem na tabletki Profolan. To prawdziwy cud! Włosy stopniowo przestały wypadać, a po około 2 miesiącach w miejscu utraconych pojawiły się nowe.

Niestety w trakcie pisania tej recenzji nie udało nam się znaleźć opinii na forum dyskusyjnym czy w komentarzach na blogach. Może to wynikać z faktu, że mężczyźni niechętnie dzielą się swoimi doświadczenia w miejscach publicznych. Niemniej nawet opinie przesłane do producenta tabletek profolan mogą okazać się pomocne, szczególnie, że efekty kuracji możemy ocenić również na zdjęciach.

Skład profolan: Analiza składników

Na pierwszym miejscu zawsze znajduje się skład preparatu i to on odpowiada za jego skuteczne działanie. W przypadku suplementu profolan prezentuje się on naprawdę ciekawie gdyż oparty jest aż na 11 naturalnych składnikach działających korzystnie na stan włosów, skóry i paznokci. 

Skład produktu profolan

Co szczególnie istotne dla mężczyzn u których utrata włosów jest wynikiem łysienia androgenowego, profolan zawiera również składniki obniżające poziom DHT jak pokrzywa czy cynk.

W skład tabletek profolan wchodzi m.in. skrzyp polny, pokrzywa, l-cysteina, biotyna a także kompleks witamin i składników mineralnych. Składniki aktywne preparatu przyczyniają się do lepszego ukrwienia skóry głowy i transportu substancji odżywczych do cebulek i mieszków włosowych. Dzięki czemu wypadanie włosów ulega zmniejszeniu a porost włosów przebiega sprawniej. 

Warto również zauważyć, że dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych składników znacznie wzrasta bezpieczeństwo stosowania produktu nawet przy dłuższej kuracji. Oczywiście jak niemal w przypadku każdego suplementu diety opartego na ekstraktach roślinnych mogą wystąpić reakcje alergiczne. Musimy także upewnić się czy nasze schorzenia i stosowane leki nie wchodzą w interakcje ze składnikami produktu.

Ekstrakt ze skrzypu polnego

Skrzyp polny jest bez wątpienia jednym z częściej spotykanych składników w suplementach przeciw wypadaniu włosów. Ekstrakt ze skrzypu polnego zawiera krzemionkę o wysokim stopniu przyswajalności będącej budulcem włosów, skóry i paznokci i to jej skrzyp polny przede wszystkim zawdzięcza swoje korzystne działanie na kondycję włosów. 

Skrzyp polny na wypadające włosy

Bierze również udział w syntezie kolagenu i elastyny, które odżywiają cebulki i wzmacniają mieszki włosowe a włosy stają się bardziej sprężyste i elastyczne.  Skrzyp polny to także cenne źródło witamin i minerałów takich jak witamina c, cynk, miedź, żelazo, kompleks witamin z grupy b.

Suplementacja skrzypem polnym sprawia, że włosy stają się bardziej odporne wypadanie włosów, zmniejsza ich kruchość i łamliwość a dzięki odżywieniu skóry głowy i cebulek wspomaga także porost włosów.

Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej

Pokrzywa ma liczne prozdrowotne właściwości jak choćby korzystny wpływ na poprawę trawienia, działanie moczopędne czy wspomagające odporność, w suplementach jak profolan wykorzystuje się jej korzystne działanie na stan włosów, skóry i paznokci.

Podobnie jak w przypadku skrzypu polnego tak i pokrzywa zwyczajna dostarcza wielu niezbędnych dla zdrowych włosów witamin i składników mineralnych w tym wspomnianej już wcześniej krzemionki. 

Pokrzywa pomaga ograniczyć również produkcję łoju dzięki czemu przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów. Substancje odżywcze znajdujące się w ekstrakcie z pokrzywy zwyczajnej wzmacniają skórę głowy, cebulki i mieszki włosowe zapobiegając tym samym nadmiernemu wypadania włosów i tworząc korzystniejsze środowisko do wzrostu nowych włosów. Co więcej, pokrzywa wykasuje właściwości blokujące enzym-5-alfa-reduktazy odpowiedzialny za konwersje testosteronu do DHT co sprawia, że przeciwdziała łysieniu androgenowemu

Biotyna

Biotyna znana jest także jako witamina h lub witamina b7. Jej niedobór może nie tylko nasilać problem wypadających włosów, ale również wpływać negatywnie na nasze samopoczucie, powodować senność, ciągłe zmęczenie czy pogorszenie stanu naszej skóry i paznokci.

Witamina h przyczynia się do poprawy kondycji włosów i zapobiega ich wypadaniu przede wszystkim dzięki zawartości siarki, która transportowana do macierzy włosa przyczynia się do budowy keratyny, która jest podstawowym budulcem włosa.

Ponadto pomaga wyregulować pracę gruczołów łojowych dzięki czemu zmniejsza ryzyko utraty włosów spowodowanej nadmiernym wydzielaniem łoju. Witamina h wspomaga także funkcjonowanie tarczycy, której niewłaściwa praca również może osłabić włosy i mieć wpływ na ich nadmierne wypadanie. W tabletkach profolan znajduje się 1000  µg biotyny czyli aż 2000% dziennego zapotrzebowania.

L-Cysteina

L-cysteina czyli inaczej po prostu cysteina dba o zdrowie włosów przyczyniając się m.in. do lepszego odżywienia skóry głowy czy wzmocnienia cebulek i mieszków włosowych. 

Cysteina wraz z zawartą w niej siarką przyczynia się do budowy keratyny, podstawowego budulca włosów, skóry i paznokci. To właśnie dzięki zawartości siarki wspomaga produkcję elastyny i kolagenu wpływając na lepsze nawilżenie i sprężystość włosów. 

Kompleks witamin i minerałów

W składzie tabletek profolan znajdują się witaminy i składniki mineralne jak witamina e, c, a,  b6, a także cynk oraz miedź. Mają one korzystny wpływ na zdrowie włosów, wzmacniają je i uprawniają porost włosów a nie tylko ograniczają ich wypadanie. Cynk pomaga również regulować wydzielanie łoju oraz ogranicza konwersję do dht co może przeciwdziałać łysieniu typu męskiego.

Lista składników tabletek profolan:

 • Pokrzywa zwyczajna
 • Skrzyp polny
 • Tauryna
 • L-cysteina
 • Witamina E
 • Tiamina
 • Cynk
 • Witamina B6
 • Miedź 
 • Biotyna
 • Witamina A

Jak stosować profolan? (dawkowanie)

Stosowanie suplementu diety profolan jest bardzo proste i wymaga jedynie połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia. Kapsułki należy popić dużą ilością wody (200-300 ml). Preparat najlepiej przyjmować po posiłku co pozwoli na lepsze przyswajanie substancji odżywczych.

Kapsułka trzymana w dłoni

Przyjmowanie preparatu na pełny żołądek to także mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego jak np. ból brzucha. 

Warto również podkreślić, że w dawce suplementu (2 kapsułki dziennie) znajduje się 11 substancji aktywnych na nadmierne wypadanie włosów w tym m.in. biotyna w dawce aż 2000% dziennego zapotrzebowania oraz cynk w ilości 150% RWS. Nie ma więc potrzeby zwiększania dawki na własną rękę co mogłoby stworzyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych (nadmiar witamin) i podnieść niepotrzebnie całkowity koszt suplementacji profolanem.

Gdzie kupić profolan bezpiecznie?

Kiedy szukamy preparatów na zahamowanie wypadania włosów w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam apteka. Niestety profolan nie jest dostępny w aptece czy drogerii, możemy zamówić go więc jedynie przez internet z dostawą do domu. 

W tej sytuacji najlepiej zamówić tabletki na oficjalnej stronie producenta www.profolan.pl. Dlaczego właśnie tam a nie na allegro czy ceneo? 

Przede wszystkim będziemy mogli skorzystać z wspomnianego na początku tej recenzji 20% rabatu na dowolną ilość sztuk profolanu. Możemy także zdecydować się na zakup zestawu składającego się z 3 lub 6 sztuk produktu co pozwoli nam obniżyć cenę za opakowanie nawet o 50%. Ponadto zyskujemy pewność, że produkt który kupiliśmy jest oryginalny i zawiera dokładnie te składniki, które widnieją na etykiecie.

Ile kosztuje profolan: Cena kuracji

Cena profolan to 199,00 zł za opakowanie zawierające 60 żelowych kapsułek na miesięczną kurację. Na stronie producenta oferowane są również zestawy promocyjne w cenie 398,00 zł za 3 opakowania tabletek oraz 6 sztuk preparatu za 597,00 zł (taniej o 50%).

Kiedy opłaca się wybór zestawu? Jeśli proces łysienia jest na zaawansowanym etapie i utrata włosów postępuje w bardzo szybkim tempie może okazać się, że jedno miesięczna kuracja może nie wystarczyć aby zahamować ich wypadanie. 

W takiej sytuacji jeśli wybierzemy zestaw zamiast pojedynczych opakowań możemy zaoszczędzić maksymalnie do 50% co pozwoli nam zmniejszyć cenę za sztukę z 199,00 do 99,50 zł

Jedynie co musimy zrobić aby zamówić zestaw to wejść na stronę www.profolan.pl a następnie przejść podstronę z formularzem zamówienia. Czym różnią się poszczególne pakiety?

 • PAKIET OPTYMALNY – bez wątpienia wybór tego zestawu może zapewnić nam największe oszczędności na poziomie 50% wartości zamówienia. Za cenę 597,00 zł otrzymamy aż 6 opakowań produktu choć tak naprawdę zapłacimy jedynie za 3 sztuki a 3 dostaniemy gratis. Warto jednak dobrze się zastanowić czy potrzebujemy aż 6 miesięcznej kuracji. 
 • PAKIET STANDARD – w tym pakiecie otrzymujemy zapas tabletek na 3 miesiące za 398,00 zł. Oznacza to, że płacimy za dwa opakowania a trzecie otrzymujemy gratis. 
 • PAKIET PODSTAWOWY – w skład pakietu podstawowe wchodzi 1 opakowanie w standardowej cenie 19,00 zł.

Sprawdź zestawy do 50% taniej

FAQ

Czy stosowanie tabletek profolan powoduje skutki uboczne?

Profolan to suplement diety oparty na naturalnych składnikach mających zahamować proces wypadania włosów i wspomóc porost włosów jak ekstrakt ze skrzypu polnego, biotyna, pokrzywa czy witaminy i minerały, które u zdrowych mężczyzn nie powinny powodować skutków ubocznych. 

Musimy jednak pamiętać, że niektóre schorzenia jak i przyjmowanie niektórych leków może powodować przeciskania do przyjmowania preparatu. Jeśli mamy problemy ze zdrowiem warto przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem. 

Ze względu na to, że w skład suplementu wchodzą ekstrakty roślinne mogą wystąpić reakcje alergiczne w przypadku nadwrażliwości na któryś z nich. Choć preparat skierowany jest do mężczyzn warto wspomnieć, że nie powinny sięgać po niego kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. 

Czy tabletki profolan działają również na łysienie androgenowe?

Producent zapewnia, że składniki preparatu działają na wszystkie przyczyny łysienia w tym również łysienie typu męskiego. W preparacie znajdują się bowiem substancje aktywne blokujące konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu (dht) – czyli głównej przyczyny łysienia androgenowego. 

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie?

Przy stosowaniu się do dawkowania zalecanego przez producenta preparatu jedno opakowanie wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania. W opakowaniu znajduje się bowiem 60 kapsułek a dzienna porcja to 2 kapsułki. 

Czy można kupić suplement diety profolan w aptece?

Na dzień pisania tej recenzji tabletki przeciw wypadaniu i wzrost włosów profolan nie są dostępne w aptekach. Producent zdecydował się na dystrybucję swojego produktu jedynie przez internet za pośrednictwem oficjalnej strony suplementu lub serwisu allegro. 

Po jakim czasie widoczne są pierwsze efekty stosowania?

Producent zaleca aby stosować tabletki profolan przez co najmniej 3 miesiące aby uzyskać zadowalające rezultaty. U niektórych mężczyzn wzrost włosów można było zaobserwować już po 6 tygodniach stosowania, jednak pełne efekty kuracji mogą wymagać nawet 6 miesięcy przyjmowania preparatu.  

Czy jest zamiennik dla tabletek profolan?

Tabletki profolan bazują na składnikach naturalnych w tym dużej zawartości witamin i minerałów więc jako zamienników powinniśmy szukać również suplementów o naturalnym składzie. Alternatywę dla produktu mogą stanowić takie preparaty jak folisin oraz vita hair man. Skład tabletek nieco się różni jednak każdy z wymienionych preparatów zawiera w sobie witaminy i minerały jak cynk, miedź, biotynę czy witaminę E mające korzystny wpływ na kondycję włosów. 

Czy profolan to warty uwagi preparat na problemy z wypadaniem włosów?

Profolan ma ciekawy skład, w którym wykorzystano jedynie naturalne składniki (11 składników aktywnych) mających pozytywny wpływ na stan włosów i skóry głowy. Stosowanie preparatu wymaga jedynie połknięcia 2 kapsułek dziennie a jeśli zamówimy tabletki z 20% rabatem cena wydaje się być przystępna dla większości mężczyzn. 

Tabletki trzymane w dłoni

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że suplementy diety a do tej grupy zalicza się profolan zawierają naturalne składniki, które mają wspierać organizm, nie da się więc dokładnie przewidzieć końcowego efektu. Sprawia to, że czas w którym zauważymy u siebie zahamowanie wypadania włosów może różnić się w porównaniu do kogoś innego.