Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – Na czym polega i jakie daje efekty?

Oceń artykuł

Aktualizacja 5 czerwca, 2022

Wiele kobiet szuka alternatywnych metod powiększania biustu dla chirurgicznej operacji wszczepienia implantów. Jedną z takich metod jest właśnie powiększanie biustu kwasem hialuronowym, który pozwala wymodelować biust i ujędrnić go zapewniając jednocześnie naturalny efekt. 

Kobieta z dużym biustem

Choć zabieg z użyciem implantów piersiowych może zapewnić trwałe i bardzo wyraźne efekty, tak panie coraz chętniej wybierają mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jak wypełnienie piersi kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem (lipotransfer). 

Zainteresowaniem wśród pań chcących uwydatnić biust cieszą się także tabletki na powiększenie biustu bez recepty, choć w tym wypadku efekt nie jest natychmiastowy jak w przypadku kwasu hialuronowego. 

W tym artykule omówimy jak wygląda zabieg oraz ile kosztuje powiększenie piersi przy pomocy kwasu hialuronowego. 

Jak wygląda  zabieg modelowania biustu kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym cechuje się małą inwazyjnością dlatego w wielu przypadkach wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym choć może być również przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Gotowy preparat na bazie kwasu hialuronowego wprowadza się w miejsce, które chcemy wymodelować ( w tym wypadku biust) przy pomocy cienkiej kaniuli. W przeciwieństwie do operacji plastycznej zabieg ten nie pozostawia widocznych blizn a do codziennych obowiązków można wrócić często nawet w 48h

Możliwe do uzyskania powiększenie piersi przy pomocy tej metody to 1-2 rozmiary a wygląd biustu po zabiegu jest bardzo naturalny. Niestety ze względu na to iż, kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną uzyskane efekty nie są trwałe i utrzymują się przez około 1.5 roku. Czas trwania zabiegu mieści się w granicach 30-60 minut a do domu można wrócić jeszcze tego samego dnia. 

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Choć powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest zabiegiem mało inwazyjnym tak istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. 

Są to m.in.:

  • Nowotwory
  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Choroby wątroby oraz nerek

Ile kosztuje powiększanie piersi kwasem hialuronowym?

Choć modelowanie biustu kwasem hialuronowym jest zdecydowanie tańszym zabiegiem od wszczepienia silikonowych implantów tak nie ulega wątpliwości, że dla wielu kobiet może być ona zbyt wysoka.

W zależności od renomy wybranej przez nas kliniki medycyny estetycznej oraz metody jaką przeprowadzany jest zabieg cena może wahać się między 3 000 a 15 000 zł. Cena obejmuje wypełnienie obu piersi a uzyskane powiększenie to 1-2 rozmiary.

Niestety zabieg ten nie daje trwałych efektów i należy go powtórzyć po upływie 1.5 roku. 

Podsumowanie

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym może stanowić alternatywę dla operacji plastycznej z kilku powodów. Zabieg jest mało inwazyjny i zajmuje mniej niż 60 minut, wymaga krótszego czasu rekonwalescencji a także cechuje się niższą ceną. 

Niestety podobnie jak powiększanie biustu tkanką tłuszczową uzyskane powiększenie i wygląd biustu nie są trwałe i wymagają powtórzenia.