Powiększanie biustu implantami – jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Oceń artykuł

Aktualizacja 24 maja, 2022

Powiększanie biustu implantami to obecnie najczęściej wybierana przez kobiety metoda na uzyskanie większych i pełniejszych piersi.

Kobieta mierząca implanty piersiowe

Implanty piersiowe mogą zapewnić największy wzrost rozmiaru biustu ze wszystkich dostępnych metod oraz co bardzo ważne, mogą również zapewnić trwałe efekty. 

W artykule omówimy jak wygląda operacyjne powiększenie piersi przy pomocy implantów oraz jaki jest koszt takiego zabiegu. 

Jak wygląda zabieg powiększania piersi implantami?

Po kwalifikacji pacjentki do zabiegu, chirurg dokonuje nacięcia w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki a następnie umieszcza silikonowe implanty (lub implanty na bazie soli fizjologicznej) pod mięśniem piersiowym większym. 

Mięsień piersiowy nacina się w jego dolnej części aby utworzyć kieszeń w której następnie umieszczany jest implant. Z racji tego, iż ta konkretna forma powiększania piersi jest metodą inwazyjną zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 60 do 12 minut. 

Na koniec zakładany jest opatrunek oraz specjalny biustonosz, który pacjentka musi nosić z reguły przez okres od 4 do 8 tygodni. 

Ile kosztuje powiększanie biustu implantami?

Choć zabieg ten daje trwałe oraz w wielu przypadkach bardzo widoczne efekty w postaci wzrostu rozmiaru piersi, nie ulega wątpliwości, że jest to najdroższa metoda powiększania biustu. 

W zależności od wybranej przez nas kliniki, jej renomy a także kwalifikacji chirurga przeprowadzającego zabieg cena może się różnić. Ceny zaczynają się od 18 000 zł do nawet 24 000 zł

Efekty powiększania biustu przy pomocy implantów silikonowych

To co sprawia, że panie chętnie decydują się na tę formę zabiegu to przede wszystkim trwałe efekty ale także możliwość znacznego poprawienia rozmiaru piersi. W przypadku operacyjnego powiększenia piersi możemy uzyskać wzrost większy niż tylko jeden rozmiar, jednak wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. 

Implanty wypełnione silikonem potrafią zapewnić bardzo naturalny efekt zbliżony w dotyku do naturalnych piersi. Panie do wyboru mają także implanty okrągłe oraz implanty anatomiczne. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Powiększenie piersi implantami jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów aby poprawić wygląd piersi oraz ich rozmiar, niestety istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. 

Przeciwwskazania do zabiegu to m.in.:

  • Choroby nowotworowe
  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Infekcje
  • Choroby nerek oraz wątroby

Podsumowanie

Powiększanie biustu implantami jest wciąż najczęściej wybieranym zabiegiem przez panie chcące uwydatnić biust i poprawić jego rozmiar. 

Największymi zaletami tej formy powiększania piersi jest trwały efekt oraz możliwość znacznego zwiększenia rozmiaru piersi. Do minusów na pewno zaliczyć możemy ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych oraz wysoki koszt samego zabiegu.