Piperinox: Opinie, Efekty, Cena, Skład – Skuteczne tabletki na odchudzanie? [Recenzja 2022]

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 27 października, 2022

Dziś zrecenzujemy tabletki na odchudzanie Piperinox na bazie 7 naturalnych składników aktywnych. W recenzji poddamy dokładnej analizie skład produktu i to czy poszczególne substancje aktywne rzeczywiście wspierają proces odchudzania i redukcję tkanki tłuszczowej. 

Piperinox

Rabat -20% na Piperinox

Według samego producenta formuła piperinox poprawia trawienie, hamuje nadmierny apetyt, przyspiesza tempo przemiany materii a także nasila termogenezę. Upewnimy się czy wspomniane działanie składników preparatu znajduje potwierdzenie w badaniach klinicznych. 

Sprawdzimy także opinie o piperinox, czy jego stosowanie może powodować skutki uboczne oraz jak wygląda prawidłowe dawkowanie tabletek. Z recenzji dowiesz się również jak można zaoszczędzić w trakcie zakupu od 20 do nawet 50% zmniejszając cenę za opakowanie nawet do 94,50 zł.

Recenzja Piperinox: Podsumowanie

Piperinox to suplement diety wspierający odchudzanie i utrzymanie prawidłowej masy ciała  na bazie 7 naturalnych składników.

Formuła preparatu działa na kilku kluczowych płaszczyznach. Stosowanie piperinox pomaga w ograniczeniu nadmiernego uczucia głodu i wyregulowaniu poziomu cukru we krwi. Zwiększone uczucie sytości ogranicza chęć na podjadanie w ciągu dnia, w tym również na słodycze. 

Szczupła kobieta i opakowanie tabletek piperinox

Bardzo istotne jest również działanie powodujące przyspieszenie metabolizmu i wzrost temperatury ciała (termogeneza). Wówczas organizm wydatkuje więcej energii w trakcie codziennych aktywności. Nasileniu ulega również proces lipolizy czyli rozpadu tkanki tłuszczowej.

Tabletki piperinox zawierają także składniki wspomagające trawienie, wzmacniające układ odpornościowy czy dodające energii do ciężkich treningów. 

Niewątpliwą zaletą produktu jest fakt, że zawiera w swoim składzie substancje, których korzystny wpływ na redukcję zbędnych kilogramów czy właściwości prozdrowotne znajdują potwierdzenie w badaniach klinicznych (linki do badań w części dotyczącej składu). 

Dawkowanie piperinox jest bardzo proste, wystarczy 1 kapsułka dziennie, którą należy popić dużą ilością wody.

Minusem jest ograniczona dostępność produktu (brak w aptece) i dość wysoka cena piperinox gdyż za opakowanie na miesięczną kurację trzeba zapłacić 169,00 zł. Producent przygotował jednak specjalne zestawy dzięki którym można obniżyć cenę za sztukę do 112,66 zł lub nawet nawet 94,50 zł. Można także skorzystać z 20% rabatu na dowolną ilość opakowań.

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

30 kapsułek

Dzienna dawka

1 kapsułka

Cena

169,00 zł

Czy piperinox to OSZUSTWO na odchudzanie?

W trakcie pisania tej recenzji natknęliśmy się kilka stron (tej samej autorki) według których tabletki odchudzające piperinox nie działają. Według autorki wspomnianych recenzji brak jest dowodów na działanie preparatu a pozytywne opinie są sfałszowane. 

Sprawdźmy więc co znajdziemy na liście składników. W preparacie znajduje się guarana czyli bogate źródło kofeiny. Kofeina jest jednym z najlepiej przebadanych składników wykazujących właściwości odchudzające. Tutaj można znaleźć linki do przykładowych badań [1] [2]

W składzie znajdziemy także synefrynę mającą korzystny wpływ choćby na spoczynkową przemianę materii [3] co skutecznie wspomaga utratę wagi. Z kolei imbir według metaanalizy na podstawie aż 14 badań klinicznych skutecznie ułatwia redukcję masy ciała, podniesienie poziomu “dobrego” cholesterolu HDL czy poprawę istotnej dla proces redukcji tkanki tłuszczowej wrażliwości insulinowej [4]

Tabletki piperinox zawierają również pikolinian chromu, który jak sugerują badania skutecznie pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i poprawia wrażliwość insulinową [5]. Dzięki temu glukoza w pierwszej kolejności trafia do komórek mięśniowych a nie jest magazynowana w postaci tłuszczu. 

Autorka choć w recenzji poddaje w wątpliwość działanie preparatu, w opisie składników sama wskazuje, że wspierają one proces odchudzania i redukcję zbędnych kilogramów a nawet w niektórym miejscach odsyła do badań klinicznych. Dziwne?

Negatywne opinie o piperinox?

Autorka powołuje się również na liczne negatywne opinie na temat piperinox. Choć jak widać po screenach niektóre z nich wskazują iż, składniki jak choćby piperyna realnie działają w kontekście redukcji wagi jednak cena produktu jest dość wysoka (tutaj pełna zgoda). Warto również zwrócić uwagę na komentarze pod artykułem i na ile są to wiarygodne opinie a na ile mają uwiarygadniać tezy postawione w samej recenzji. 

Konkluzja

Niestety wygląda na to, że wspomniane recenzje mają jedynie na celu zniechęcić do zakupu piperinox jednocześnie oferując “skuteczniejszy” zamiennik. We wspomnianych recenzjach znajdziemy bowiem rzekomo wiarygodny ranking produktów na odchudzanie zawierających m.in witaminę C czy ekstrakt z malin… 

Warto więc przed wyborem interesującego nas produktu zapoznać się z listą substancji aktywnych. Należy również pamiętać, że suplementy diety jak piperinox jedynie wspomagają odchudzanie. Ich stosowanie może więc zapewnić najlepsze efekty w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną.

Jak działa piperinox i dla kogo jest przeznaczony?

Piperinox to naturalny suplement diety skierowany do osób chcących przyspieszyć proces odchudzania i pozbyć się zbędnych kilogramów. W preparacie znajdują się składniki wspierające redukcje tkanki tłuszczowej poprzez swój wpływ na:

Kobieta mierząca obwód talii
 • Tempo przemiany materii oraz wzrost temperatury ciała. Dzięki zwiększeniu termogenezy i przyspieszeniu metabolizmu organizm zużywa więcej energii co skutecznie wspiera pogłębienie deficytu kalorycznego. Nasileniu ulega wówczas również proces lipolizy polegający na rozpadzie tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu
 • Zahamowanie nadmiernego apetytu. Tabletki na odchudzanie piperinox zawierają m.in. piperynę, która pomaga wyregulować poziom greliny i leptyny, dzięki temu zmniejsza się uczucie głodu a rośnie wrażenie sytości. Mechanizm ten pomaga w utrzymaniu założeń diety i zmniejsza ryzyko niekontrolowanego podjadania.
 • Obniżenie poziomu cukru we krwi. Stabilny poziom cukru jest ważny nie tylko dla utrzymania dobrego zdrowia czy odpowiedniej wrażliwości insulinowej ale również zmniejsza chęć na słodycze
 • Wzrost poziomu energii i wytrzymałości organizmu. W okresie redukcji masy ciała bardzo często brakuje nam energii. Sprawia to, że spada nasza spontaniczna aktywność czyli wszystkie czynności wykonywane poza planowanym treningiem. Maleje wówczas wydatek energetyczny i spalanie kalorii przez co trudniej o utratę nadprogramowych kilogramów.
Zalety
 • 7 substancji aktywnych w 1 kapsułce
 • Wyłącznie naturalne składniki
 • Kompleksowo wspomaga odchudzanie
 • Tylko 1 kapsułka dziennie
 • Proste stosowanie (wygodne żelowe kapsułki)
 • Możliwość zamówienia w zestawie w cenie do -50%
 • Dostępny 20% rabat
Wady
 • Słaba dostępność (możliwość zamówienia jedynie przez internet)
 • Brak preparatu w aptece

Piperinox: Opinie użytkowników (forum i komentarze)

Pozytywne opinie o piperinox wraz ze zdjęciami przed i po kuracji można znaleźć w tym miejscu. Według opinii Ani stosowanie piperinox zapewniło zmniejszenie wagi ciała aż o 4 kg w 3 miesiące. Z kolei u Marty dzięki kuracji preparatem w ciągu 3 miesięcy udało się pozbyć aż 8 zbędnych kilogramów.   

Zdaję sobie sprawę, że nie są to opinie o piperinox znalezione na forum wizaż, kafeteria czy w innych publicznych miejscach a na oficjalnej stronie producenta. Rynek suplementów diety jest bardzo duży i niestety w przypadku wielu produktów ciężko o znalezienie nieżelaznych opinii w internecie. 

W przypadku suplementu diety piperinox problemem jest również negatywna kampania o której można przeczytać na początku tej recenzji (recenzje pisane w celu sprzedaży konkurencyjnego produktu). Bardzo ciężko więc odróżnić, które opinie na temat działania produktu pisane są przez osoby, które stosowały preparat a które są tworzone sztucznie wyłącznie w celu zniechęcenia do zakupu tabletek piperinox. 

Zalecamy aby przy wyborze nie kierować się w 100% recenzjami (również tą) a zapoznać się ze składnikami preparatu i temu czy dostępne są badania, które potwierdzają ich skuteczne działanie.

Należy również pamiętać, że wszystkie dostępne na rynku tabletki na odchudzanie jedynie wspomagają spalanie tłuszczu i dla najlepszych efektów należy połączyć ich stosowanie z dietą i aktywnością fizyczną.

Skład piperinox: Analiza

W skład piperinox wchodzi ekstrakt z owoców czarnego pieprzu, ekstrakt z nasion guarany, ekstrakt z kory cynamonowca, ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej, ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego, ekstrakt z owoców papryki rocznej oraz chrom. 

Czarny pieprz

Formuła preparatu wpływa korzystnie na tempo przemiany materii, podnosi temperaturę ciała, dodaje energii a także zmniejsza apetyt co przyczynia się do efektywniejszej redukcji wagi. Skład tabletek piperinox wspomaga również wchłanianie składników odżywczych,  sprzyja obniżeniu poziomu glukozy we krwi i poprawia trawienie. 

Fakt, że w preparacie znajdują jedynie naturalne składniki zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu i minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Warto jednak pamiętać, że na skuteczne odchudzanie największy wpływ ma dieta i aktywność fizyczna, natomiast suplement diety należy traktować jako dodatek.

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine®

Piperinox zawiera ekstrakt z owoców czarnego pieprzu o 95% zawartości piperyny, który wykazuje zarówno działanie prozdrowotne jak i mające wspierać proces odchudzania. Piperyna to naturalny “termogenik” czyli składnik nasilający termogenezę. Wzrost temperatury ciała powoduje wyższy wydatek energetyczny i szybsze spalanie kalorii. 

Ponadto, pomaga wyregulować dwa kluczowe hormony – grelinę oraz leptynę odpowiadające za uczucie głodu oraz sytości. W ten sposób zdecydowanie łatwiej utrzymać założenia dietetyczne i uniknąć niekontrolowanego podjadania w ciągu dnia. 

Piperyna wspomaga również absorpcję pozostałych składników odżywczych znajdujących się w produkcie, wzmacnia układ odpornościowy a także pomaga w utrzymaniu prawidłowego trawienia dzięki zwiększonemu wydzielaniu enzymów trawiennych. Piperyna wykazuje również właściwości antyoksydacyjne dzięki czemu  zwalcza wolne rodniki i ogranicza ich negatywny wpływ na organizm. 

Ekstrakt z nasion guarany 

Jednym z ciekawszych składników tabletek piperinox jest guarana. Za właściwości odchudzające guarany odpowiada przede wszystkim znajdująca się w niej kofeina [1], która należy do najlepiej przebadanych naturalnych substancji. 

Kofeina przyspiesza metabolizm, podnosi temperaturę ciała a także zmniejsza apetyt. Dzięki tym właściwościom organizm zużywa więcej energii w trakcie codziennych aktywności oraz powoduje nasilenie procesu lipolizy czyli rozpadu tłuszczu. Ograniczone uczucie głodu to natomiast mniejsza chęć na podjadanie. 

Poprzez wpływ na poziom adrenaliny i dopaminy kofeina dodaje energii, poprawia wytrzymałość a także działa korzystnie na samopoczucie. Niektóre badania sugerują, że guarana ma potencjał do ograniczenia adipogenezy [2] czyli powstawania nowych komórek tłuszczowych. 

Ekstrakt z kory cynamonowca

Cynamon przyspiesza metabolizm i zwiększa temperaturę ciała dzięki czemu ułatwia spalanie tłuszczu i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto, cynamon usprawnia trawienie a także pomaga obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi. 

Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej

Tabletki na odchudzanie piperinox zawierają również synefrynę (6%) pozyskiwaną z owoców gorzkiej pomarańczy uznawaną za naturalny termogenik. Synefryna aktywuje lipolizę i nasila termogenezę co ma pozytywny wpływ na szybsze spalanie kalorii i utlenianie tkanki tłuszczowej. Badania sugerują, że wpływa również korzystnie na wzrost spoczynkowego tempa przemiany materii [3].

Ponadto, wspomaga metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Synefryna działa również korzystnie na wydolność organizmu dzięki podniesieniu ciśnienia, poprawie krążenia krwi oraz rozszerzeniu oskrzeli. 

Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego 

Imbir lekarski ma wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Dzięki zawartości olejku eterycznego zwiększa wydzielanie żółci czym poprawia trawienie i wspiera pracę układu pokarmowego. Ponadto, kłącze imbiru lekarskiego zawiera gingerole mające działanie antyoksydacyjne, wspomaga wchłanianie składników odżywczych i metabolizm tłuszczów a także wzmacnia odporność organizmu. 

Według metaanalizy z 2019 roku na podstawie 14 badań klinicznych, imbir skutecznie wspomaga odchudzanie i redukcję masy ciała, podniesienie poziomu “dobrego” cholesterolu HDL oraz poprawę wrażliwości insulinowej [4].  

Ekstrakt z owoców papryki rocznej 

Owoce papryki rocznej to bogate źródło kapsaicyny. Tabletki piperinox zawiera ekstrakt o 2% stężeniu tego alkaloidu. Kapsaicyna ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej na kilka sposobów. Zwiększa temperaturę ciała (efekt termogenezy), przyspiesza proces przemiany materii a także hamuje nadmierny apetyt. Ponadto, chroni żołądek przed substancjami o działaniu drażniącym. 

Chrom

Chrom reguluje poziom cukru we krwi i zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Badania pokazują, że chrom działa skutecznie na obniżenie poziomu glukozy i poprawę wrażliwości insulinowej [5]. Dzięki temu glukoza w pierwszej kolejności trawa do mięśni oraz wątroby zamiast być magazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Stabilny poziom cukru to również mniejsza chęć na podjadanie w tym również na słodycze.  

Jak stosować piperinox? (dawkowanie, ulotka)

Dzienna dawka to 1 kapsułka piperinox, którą należy popić dużą ilością wody. Preparat najlepiej przyjmować po jedzeniu co zapewni lepsze przyswajanie składników odżywczych. 

Ze względu na zawartość kofeiny (z ekstraktu z guarany) preparat można stosować również przed planowaną aktywnością. W ten sposób nie tylko zyskamy dodatkowy zastrzyk energii ale możemy również nasilić utlenianie tłuszczu. Z tego samego względu (zawartość kofeiny) przyjmowanie produktu w godzinach wieczornych może utrudnić zasypianie. 

Nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta. Może to bowiem zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jak nadmierne pobudzenie, rozdrażnienie czy problemy ze strony układu pokarmowego.

Piperinox: Efekty stosowania

Piperinox to naturalny preparat mający na celu wspomóc proces redukcji tłuszczu i ułatwić utratę zbędnych kilogramów. Może więc spotęgować pewne mechanizmy zachodzące w organizmie (np. termogenezę) a tym samym przyczynić się do szybszego spalania tłuszczu. 

Jakie potencjalne efekty mogą zapewnić składniki znajdujące się w preparacie?

 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
 • przyspieszenie metabolizmu
 • wzrost temperatury ciała
 • zmniejszenie nadmiernego apetytu
 • poprawa trawienia
 • zastrzyk dodatkowej energii

Gdzie kupić piperinox – apteka, strona producenta czy allegro?

Dla wielu osób minusem będzie fakt, że tabletki na odchudzanie piperinox nie są dostępne w aptece czy lokalnych sklepach z suplementami diety. Preparat można zamowić natomiast na stronie producenta piperinox www.piperinox.pl zarówno w zestawie w niższej cenie jak i z 20% rabatem.  

Choć do tej pory nie trafiliśmy na podróbki piperinox tak zakup bezpośrednio u źródła to także gwarancja, że stosujemy oryginalny produkt zawierający dokładnie te składniki, które deklaruje producent.

Tabletki można zamówić również na allegro jednak w tej sytuacji nie można skorzystać ze wspomnianych wcześniej zestawów w niższych cenach. 

Ile kosztuje piperinox: Cena i rabaty do -50%

Cena piperinox to 169,00 zł za opakowanie na 30 dni codziennego stosowania. Producent oferuje również zestawy w których skład wchodzą 3 opakowania w cenie 338,00 zł oraz 6 sztuk za 507,00 zł.

Opakowanie tabletek na odchudzanie

Rabat -20% na Piperinox

Na stronie producenta znajdują się trzy warianty cenowe:

 1. PAKIET OPTYMALNY: decydując się na zakup pakietu optymalnego otrzymany 6 opakowań preparatu na 6 miesięcy codziennego stosowania. Cena tego zestawu to 507,00 zł czyli koszt opakowania wynosi tylko 94,50 zł. Choć pakiet ten może zapewnić największe oszczędności dedykowany jest raczej dla tych osób, które mają naprawdę dużo nadprogramowych kilogramów do zrzucenia.  
 2. PAKIET STANDARDOWY: w składzie pakietu standardowego znajdują się 3 sztuki piperinox w cenie 338,00 zł. Opakowanie kosztuje więc 112,66 zł a ilość kapsułek wystarcza na 90 dni kuracji odchudzającej. 
 3. PAKIET PODSTAWOWY: w skład podstawowego pakietu wchodzi tylko jedno opakowanie za 169,00 zł. Opakowanie wystarcza na miesięczną kurację (1 kapsułka dziennie).

Czy piperinox powoduje skutki uboczne?

Tabletki piperinox należą do kategorii suplementów diety co oznacza, że zawierają w dużym stopniu bezpieczne i naturalne składniki. Sprawia to, że stosowanie preparatu przez zdrowe osoby nie powinno powodować skutków ubocznych dla zdrowia. 

Przeciwwskazania do stosowania tabletek piperinox

Choć pipernox to suplement diety zawierający składniki pochodzenia naturalnego istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Preparatu nie powinny stosować dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Nie należy stosować piperinox w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. 

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby mające problemy ze zdrowiem (np. cukrzycą, nadciśnieniem czy układem krążenia, wrzodami żołądka czy chorą wątrobą) oraz przyjmujące leki (mogą wystąpić interakcje). W tej sytuacji należy skonsultować chęć przyjmowania tabletek z lekarzem.

FAQ

Na jak długo wystarczy jedno opakowanie?

Przy zalecanym przez producenta dawkowaniu, które wynosi 1 kapsułkę dziennie jedno opakowanie wystarczy na 30 dni stosowania. 

Jak szybko pojawią się pierwsze efekty stosowania piperinox?

To jak szybko pojawią się efekty w postaci zmniejszenia wagi ciała i redukcji tłuszczu zależy od wielu czynników w tym naszej diety czy aktywności. Jednak według producenta pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach stosowania piperinox. 

Czy można kupić suplement diety piperinox w aptece?

Tabletki odchudzające piperinox nie są dostępne w aptekach ani lokalnych sklepach z suplementami. Preparat można zamówić poprzez oficjalną stronę producenta lub na allegro.

Czy jest skuteczny zamiennik dla piperinox?

Inne suplementy na odchudzanie o zbliżonym składzie do piperinox to nuvialab keto, keto actives oraz fat burn active. Wszystkie preparaty bazują na naturalnych składnikach, zawierają piperynę i dostępne są w formie kapsułek.

Czy stosowanie tabletek piperinox jest bezpieczne?

Jeśli nie występuje u nas uczulenie na któryś ze składników lub nie mamy problemów ze zdrowiem wówczas stosowanie produktu wydaje się być bezpieczne i w trakcie kuracji nie powinny wystąpić skutki uboczne.

Nasza opinia o piperinox: Czy warto kupić?

Logo Vesmed

Suplement diety piperinox przeznaczony jest dla osób chcących zgubić nadprogramowe kilogramy i wyszczuplić sylwetkę.

Na temat odchudzania narosło wiele mitów, jednak zawsze podstawą będzie dieta z ujemnym bilansem kalorycznym oraz dowolna forma aktywności fizycznej. Wówczas przyjmowanie “spalacza tłuszczu” może pomóc uzyskać szybsze efekty. 

Opakowanie tabletek na redukcję wagi

Zalety piperinox to przede wszystkim naturalny skład, wszechstronnie dzałające składniki suplementu, łatwość przeprowadzenia kuracji oraz możliwość zakupu tabletek z rabatem lub w zestawie w niższej cenie nawet o 50%. 

Wady to z kolei utrudniona dostępność produktu i brak możliwości zakupu tabletek w aptece czy w lokalnych sklepach. Cena również mogłaby być nieco niższa. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup preparatu w zestawie składającym się z 3 lub 6 sztuk możemy obniżyć koszt opakowania do 112,66 lub nawet 94,50 zł.