Locerin – Opinie, Cena, Skład – Skuteczne tabletki na wypadanie włosów dla kobiet? 2022

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 18 czerwca, 2022

Tym razem zrecenzujemy tabletki na wypadanie i porost włosów dla kobiet Locerin, które zajęły pierwsze miejsce w rankingu vesmed. 

Tabletki locerin na problemy z wypadaniem włosów

Według producenta regularne stosowanie preparatu hamuje nadmierne wypadanie włosów, wzmacnia cebulki i mieszki włosowe, a także przyczynia się do szybszego wzrostu nowych włosów

W recenzji przeanalizujemy skład preparatu i to jak poszczególne składniki wpływają na stan włosów oraz czy mogą one powodować skutki uboczne czy może są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Sprawdzimy także opinie o locerin przesłane przez stosujące produkt kobiety a także gdzie kupić suplement w niższej cenie. 

Dla pań zainteresowanych zakupem produktu i chcących nieco zaoszczędzić zamieszczamy poniżej link do rabatu -20% na dowolną ilość opakowań locerinu.

Rabat -20% na Locerin

Locerin: Podsumowanie

Locerin to suplement diety na bazie 16 naturalnych składników aktywnych o korzystnym działaniu na kondycję włosów, ograniczenie ich nadmiernego wypadania oraz wspomagającym porost włosów. 

Ulotka oraz opakowanie tabletek na włosy dla kobiet locerin

Jednym z ciekawszych składników suplementu na włosy locerin jest ekstrakt z organicznych kiełków zielonego grochu AnaGain™ N, którego skuteczny wpływ w postaci zahamowania wypadania włosów o 37% oraz poprawę ich gęstości potwierdzają badania kliniczne.  

W preparacie znajdziemy także popularną w tego typu produktach biotynę (1000% RWS), skrzyp polny, pokrzywę zwyczajną, lucernę siewną czy kompleks witamin i minerałów. Jak widać w produkcie wykorzystano jedynie naturalne składniki co pozwala na jego bezpieczne stosowanie nawet przez dłuższy czas

Locerin zalicza się również do grona nielicznych produktów gdzie producent deklaruje zwrot pieniędzy jeśli w ciągu 90 dni od zakupu nie nastąpi poprawa kondycji włosów. 

Wygodna forma produktu w postaci żelowych kapsułek wymaga od nas jedynie połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia, to wszystko. Nie ma konieczności wcierania niczego we włosy czy skórę głowy. 

Cena to 169,00 zł za opakowanie na miesięczną kurację. Cenę to można jednak obniżyć korzystając ze wspomnianej wcześniej zniżki (-20%) lub dokonując zakupu w zestawie 3 lub 6 sztuk do -50% taniej.

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

60 kapsułek

Dzienna dawka

2 kapsułki

Cena

169,00 zł

Jak działa locerin i do kogo jest skierowany?

Tabletki locerin to wieloskładnikowy suplement diety na silne i zdrowe włosy dla kobiet. W preparacie wykorzystano 16 substancji aktywnych pochodzenia naturalnego, które mają chronić włosy przed nadmiernym wypadaniem, wspierać wzrost włosów oraz dbać o ich zdrowy i estetyczny wygląd. 

Efekty stosowania suplementu diety locerin:

 • Wsparcie wzrostu włosów
 • Ograniczenie nadmiernej utraty włosy
 • Poprawa stanu nie tylko włosów ale również skóry i paznokci
 • Wzmocnienie struktury oraz koloru włosów
 • Zdrowszy wygląd włosów

Locerin: Opinie użytkowniczek

Nieliczne opinie o locerin wraz ze zdjęciami przed i po można znaleźć w tym miejscu. Według opinii Julii już w ciągu 3 miesięcy kuracji włosy stały się bardziej odżywione i zaczęły rosnąć szybciej. W przypadku Sary dwumiesięczna kuracja sprawiła, że włosy nabrały grubości, doszło również do zahamowania wypadania włosów.

Kobieta mająca gęste i lśniące włosy

Niestety nie znajdziemy wielu opinii pań na temat skuteczności locerinu na forum internetowym czy w komentarzach na blogach, dlatego pozostaje nam ocena efektów na zdjęciach przesłanych do producenta. 

W tej sytuacji warto zapoznać się z listą składników preparatu i dostępnymi na temat ich wpływu na poprawę kondycji włosów badaniami co pozwoli nam samodzielnie ocenić czy dany produkt może działać skutecznie.

Musimy pamiętać, że choć opinie są ważne, tak nie możemy bazować wyłącznie na nich gdyż w przypadku suplementów diety efekty mogą również się w zależności od indywidualnej reakcji.

Skład locerin: Co znajdziemy w środku?

Trzeba przyznać, że skład suplementu locerin prezentuje się naprawdę interesująco.

W środku znajdziemy aż 16 składników aktywnych mających korzystny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy a co za tym idzie ograniczenie nadmiernego wypadania włosów. Na korzyść produktu przemawia również to, że skuteczny wpływ na stan włosów wielu z wykorzystanych składników znajduje potwierdzenie w badaniach klinicznych. 

Faza cyklu wzrostu włosa

W składzie tabletek locerin znajduje się m.in. AnaGain™ Nu, lucerna siewna, pokrzywa zwyczajna, niacyna, skrzyp polny czy popularna w preparatach na wypadanie włosów dla kobiet – biotyna. Składniki te wzmacniają cebulki włosów i mieszki włosowe, dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia utraty włosów oraz do wzrostu nowych włosów. 

Zaletą z całą pewnością jest również naturalny skład preparatu gdyż wykorzystano w nim jedynie witaminy i minerały oraz naturalne ekstrakty roślinne co znacząco przekłada się na bezpieczeństwo stosowania produktu. 

Poniżej zamieszczamy opis kilku składników preparatu.

Ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego – AnaGain™ Nu

AnaGain™ Nu czyli ekstrakt z kiełków zielonego grochu to podstawowy i jeden z ciekawszych składników tabletek locerin. 

Składnik ten powstał przy wykorzystaniu metody opracowanej na podstawie technologi mikromacierzy DNA. Choć przydałoby się więcej badań z udziałem AnaGain™ Nu to już teraz daje on obiecujące wyniki. W trakcie dwutygodniowych badań uzyskano zwiększenie poziomu NOGGIN o 56% (białko skracające fazę spoczynkową włosa) i FGF7 o 85% (nasila rozrastanie keranocytów w początkowej fazie anagenu). Oznacza to, że ekstrakt z kiełków zielonego groszku stymuluje brodawki skóry głowy do wzrostu nowych włosów. 

W innym badaniu trwającym w miesięcy przeprowadzonym na grupie 21 ochotników ekstrakt z kiełków grochu na wypdanie wlow badaniaprzyjmujących AnaGain™ Nu w dawce 100 mg dziennie udało się ograniczyć nadmierne wypadanie włosów o 37% oraz poprawić wizualna gęstość włosów. W 2 kapsułkach suplementu locerin znajduje się właśnie 100 mg ekstraktu [1].

Ekstrakt z ziela skrzypu polnego

Skrzyp polny to bogate źródło witamin, kwasów organicznych, flawonoidów oraz związków mineralnych w tym krzemionki czyli budulca włosa o wysokim stopniu przyswajalności. Krzem jest niezwykle istotny aby zachować zdrowe włosy i utrzymać optymalną kondycję włosów. Skrzyp polny działa korzystnie na stan skóry głowy, wzmacnia włosy, zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu ale również wspiera wzrost włosów.

Biotyna

Biotyna znana także jako witamina H lub witamina B7 pełni wiele istotnych funkcji w organizmie i jest niezbędna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zaletą biotyny jest to, że zarówno wzmacnia włosy, skórę i paznokcie co sprawia, że jest podstawowym składnikiem suplementów dla kobiet z problemem wypadających włosów. 

Biotyna reguluje pracę gruczołów łojowych uderzając w ten sposób w jedną z częstszych przyczyn odpowiedzialnych za nadmierną utratę włosów jaką jest nadmierne wydzielanie łoju. Jest również źródłem siarki, która transportowana do macierzy włosa wspiera produkcję keratyny. To bardzo istotne gdyż keratyna jest podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci [2]

Witamina H nie tylko zapobiega wypadaniu włosów ale także wspiera ich porost. Tabletki locerin dostarczają aż 500,00 µg biotyny w porcji.

Ekstrakt z liści lucerny siewnej

Lucerna siewna to roślina z rodziny bobowatych o wielu właściwościach prozdrowotnych. Ekstrakt z lucerny siewnej to cenne źródło witamin i minerałów w tym wapnia, manganu, żelaza czy witaminy B, C, D, K oraz krzemu. Krzem wykazuje właściwości wzmacniające na cebulki włosów i strukturę włosów.

Lucerna jest składnikiem, który wzmacnia włosy, ogranicza ich wypadanie i wspomaga porost włosów.

Ekstrakt z łodyg bambusa zwyczajnego

Bambus zwyczajny to kolejne źródło krzemionki w tabletkach locerin. Przeciwdziała takim czynnikom przyczyniającym się do wypadania włosów jak kruchość włosów, łamliwość i ogólne osłabienie. Ekstrakt z bambusa wzmacnia cebulki włosów i dba aby włosy były silne i odporne na wypadnie.

Pełny skład tabletek locerin:

 • AnaGain™ Nu
 • Skrzyp polny
 • Bambus zwyczajny
 • Ekstrakt z owoców papryki rocznej
 • Metylosulfonylometan
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego BioPerine®
 • Pokrzywa zwyczajna
 • Lucerna siewna 
 • Witamina C
 • Niacyna
 • Biotyna
 • Magnez
 • Cynk
 • Miedź
 • Mangan
 • Selen

Jak stosować locerin?

Dawkowanie locerin jest bardzo proste i polega na przyjmowaniu 2 kapsułek preparatu dziennie, które należy popić dużą ilością wody (200-300 ml). Producent sugeruje aby przyjmować kapsułki na 30 minut przed posiłkiem, jednak stosowanie produktu po posiłku nie powinno osłabić jego działania. 

Pamiętajmy, że w produkcie znajdziemy aż 16 składników aktywnych w wysokich dawkach (np. biotyna w ilości 500,00 µg), dlatego nie powinno się zwiększać ilości stosowanych kapsułek na własną rękę. 

Gdzie kupić locerin bezpiecznie?

Suplement diety locerin najlepiej zamówić bezpośrednio na oficjalnej stronie producenta www.locerin.pl ze względu na gwarancję składu, możliwość skorzystania za zakupu z rabatem oraz oferowanej przez producenta gwarancji.

Decydując się na zakup produktu bezpośrednio u źródła mamy gwarancje oryginalności i tego, że skład preparatu jest dokładnie taki jak deklaruje producent. Zamawiając produkt na oficjalnej stronie możemy także skorzystać z 20% rabatu (link na górze strony) lub wybrać zestaw składający się z 3 lub 6 opakowań preparatu w cenie niższej aż o 50%. 

Zaletą jaką daje nam ta forma zakupu to również oferowana przez producenta gwarancja, która daje nam możliwość uzyskania zwrotu wydanych pieniędzy w przypadku braku zadowolenia z efektów. 

W momencie pisania tej recenzji nie ma możliwości zamówienia suplementu przez ceneo, możemy natomiast kupić tabletki na włosy dla kobiet locerin korzystając z serwisu allegro. Niestety wybierając zakup na aukcji internetowej tracimy możliwość skorzystania z rabatu czy wspomnianej wcześniej gwarancji.

Ile kosztuje locerin: Cena kuracji

Cena locerin to 169,00 zł za opakowanie, które wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania. Producent oferuje także specjalne zestawy promocyjne w cenie 338,00 zł za 3 sztuki preparatu oraz 6 opakowań w cenie 507,00 zł (taniej o 50%).

Czy opłaca się zamówienie suplementu locerin w zestawie? Wiele zależeć będzie od konkretnej sytuacji. Jeśli nasze włosy są zniszczone i bardzo podatne na wypadanie może okazać się, że konieczne będzie przeprowadzenie dłuższej kuracji (2-3 miesiące lub dłużej). 

W takiej sytuacji zamówienie większej ilości sztuk tabletek może zapewnić nam spore oszczędności. Jeśli jednak chcemy jedynie przetestować działanie preparatu w zupełności powinno wystarczyć nam jedno opakowanie. 

Po wejściu na na stronę www.locerin.pl wystarczy, że przejdziemy na podstronę z formularzem zamówienia. Wówczas do wyboru będą trzy zestawy w różnych wariantach cenowych. 

 • OPTYMALNY – wybierając ten pakiet otrzymamy aż 6 opakowań w cenie 507,00 zł. W ten sposób oszczędzimy na zamówieniu 50% zmniejszając cenę za opakowanie do 84,50 zł.  
 • STANDARD – w skład tego pakietu wchodzą 3 opakowania tabletek w cenie 338,00 zł. Oznacza to, że płacimy tylko za dwa opakowania a trzecie otrzymujemy gratis. 
 • PODSTAWOWY – w pakiecie podstawowym otrzymujemy tylko 1 opakowanie preparatu w cenie 169,00.

Sprawdź zestawy do 50% taniej

FAQ

Po jakim czasie zobaczę pierwsze efekty stosowania locerin?

Według deklaracji producenta pierwsze efekty stosowania mogą być widoczne już w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia przyjmowania tabletek locerin. 

Czy suplement diety locerin powoduje skutki uboczne?

Suplement diety locerin zawiera naturalne składniki takie jak ekstrakty roślinne oraz witaminy czy minerały jak cynk, selen, skrzyp polny, biotyna czy pokrzywa zwyczajna co sprawia, że jego stosowanie wydaje się być bezpieczne i u zdrowych kobiet preparat nie powinien powodować skutków ubocznych. 

Co więcej, wiele z wymienionych składników stosuje się na co dzień właśnie w celu poprawy zarówno zdrowia jak i samopoczucia. 

Biorąc jednak pod uwagę znajdujące się w produkcie wspomniane wcześniej ekstrakty roślinne istnieje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników. 

W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących piersią należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować chęć stosowania produktu z lekarzem. Jeśli przyjmujemy jakieś leki i mamy problemy ze zdrowiem również najlepiej zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem kuracji. 

Czy preparat jest dostępny w aptece?

Tabletki na włosy locerin nie są dostępne w aptekach zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Nie kupimy preparatu również w drogerii czy sklepach stacjonarnych. Możemy zamówić tabletki jedynie przez internet z dostawą do domu poprzez ofiarną stronę produktu lub poprzez allegro. 

Na ile dni kuracji wystarczy jedno opakowanie locerin?

Jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek i przy sugerowanym dawkowaniu wystarczy na miesięczną kurację (30 dni stosowania). Do uzyskania pełnego efektu jak wzmocnienie włosów i ograniczenie ich wypadania może wymagać nawet kilku miesięcy.

Czy locerin to dobry preparat na problemy z nadmiernym wypadaniem włosów u kobiet?

Bez wątpienia tabletki locerin to interesujący preparat dla kobiet, których problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Niewłaściwa dieta, niedobór mikroelementów, nadmierny stres, osłabienie organizmu czy czynniki genetyczne mogą pogarszać stan włosów i nasilać ich wypadanie.

Opakowanie suplementu na silne włosy

Składniki aktywne preparatu ograniczają utratę włosów, odżywiają cebulki i skórę głowy, nasilają produkcję kolagenu, działają antyoksydacyjne, a także przyczyniając się do lepszego wzrostu włosów. 

Stosowanie produktu jest bardzo proste, wykorzystanie naturalnych składników mocno zwiększa bezpieczeństwo stosowania preparatu a jeśli zdecydujemy się na zakup z rabatem lub w zestawie cena wydaje się być całkiem przystępna.

Bibliografia:
1. Grothe T., Wandrey F., Schuerch C., Short communication: Clinical evaluation of pea sprout extract in the treatment of hair loss, 03 November 2019.
2. Patel P.D., Swink M.S., Castelo-Soccioa L., A Review of the Use of Biotin for Hair Loss, 2017 Aug; 3(3): 166–169.