Jak działają tabletki na powiększenie biustu bez recepty?

Oceń artykuł

Aktualizacja 15 kwietnia, 2022

Bez wątpienia wciąż największą popularnością wśród kobiet chcących powiększyć biust cieszy się zabieg polegający na wszczepieniu implantów piersiowych. Niestety sposób ten obarczony jest wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań pooperacyjnych, pozostawia także na ciele widoczne blizny. 

Kobieta z dużym biustem

Dla wielu kobiet barierę stanowi także wysoka cena zabiegu, która w zależności od renomy wybranej przez nas kliniki zaczyna się od 13.000 zł. Z tego powodu coraz więcej pań szuka alternatywnych metod mogących zapewnić wzrost biustu bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. 

Jedną z takich metod są tabletki na powiększenie biustu bez recepty, które poprzez oddziaływanie na układ hormonalny kobiety mają nadać piersiom pełniejszego i jędrniejszego wyglądu w naturalny sposób. 

W tym artykule omówimy jak działają tabletki na powiększenie biustu oraz na co zwracać uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego dla nas preparatu. 

Sprawdź ranking tabletek na porost biustu – Vesmed 2022

Działanie tabletek na powiększenie biustu

Mechanizm działania tabletek na powiększenie biustu opiera się na składnikach pochodzenia naturalnego bogatych w fitoestrogeny roślinne. Fitoestrogeny w organizmie kobiety zachowują się bowiem w sposób bardzo zbliżony do estrogenów jednak nie są obarczone tyloma skutkami ubocznymi co syntetyczne hormony (np. tabletki antykoncepcyjne). 

Opakowanie tabletek na powiększanie piersi probreast plus

W ten sposobów systematyczne stosowanie preparatów bogatych w  fitoestrogeny roślinne takich jak boombreast czy probreast plus ma zapewnić wzrost estrogenów a tym samym doprowadzić do stymulacji gruczołów piersiowych do wzrostu. 

Mechanizm ten można porównać do okresu dojrzewania gdy pod wpływem wzrostu hormonów jak estrogen, prolaktyna czy progesteron dochodzi do wzrostu biustu (najczęściej między 9 a 14 rokiem życia). 

W preparatach na wzrost piersi często znajdziemy także składniki pobudzające produkcję kolagenu odpowiedzialnego za utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji. Kolagen działa bowiem korzystnie na nawilżenie i napięcie skóry co może pomóc ujędrni biust i zapobiec jego opadaniu. 

Jak wybrać dobre tabletki na porost biustu? 

Tabletki na powiększenie piersi dostępne bez recepty należą do grupy suplementów diety, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników w trakcie wyboru właściwego preparatu. 

1. Naturalny skład

Warto wybierać preparaty na bazie naturalnych składników jak kozieradka czy czerwona koniczyna. Wynika to z faktu, że zioła te zawierają roślinne odpowiedniki estrogenów – fitoestrogeny.

Szyszki chmielu

W organizmie kobiety zachowują się one podobnie do estrogenów jednak ze względu na swoje słabsze działanie nie są obarczone tak dużym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. 

Jakie zioła na powiększenie biustu możemy znaleźć w tego typu preparatach?

  • Kozieradka pospolita
  • Koper włoski
  • Szyszki chmielu
  • Czerwona koniczyna
  • Korzeń dzięgla chińskiego

2. Przystępna cena

Choć cena nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze danego produktu, tak warto porównać ze sobą kilka preparatów i sprawdzić, który prezentuje się najlepiej pod względem stosunku ceny do jakości.

Jeśli oba produkty mają identyczny skład i bardzo zbliżone proporcje każdego ze składników warto wybrać produkt, który wyróżnia się niższą ceną. Należy także sprawdzić na jak długo wystarcza jedno opakowanie i czy otrzymujemy tylko tabletki czy może tabletki w połączeniu z kremem oddziałującym bezpośrednio na tkanki biustu jak np. w przypadku probreast plus. 

3. Gwarancja satysfakcji

Niektórzy producenci tabletek na powiększenie biustu oferują specjalną gwarancję satysfakcji, która umożliwia zwrot produktu w ciągu 30-90 dni od zakupu. Tego typu gwarancja daje nam możliwość przetestowania skuteczności preparatu a jeśli uzyskane efekty nie będą zadowalające odesłać go i odzyskać wydane pieniądze.  

Przeciwwskazania do stosowania

Suplementy diety na wzrost biustu bazują na składnikach pochodzenia naturalnego co znacząco zwiększa bezpieczeństwo ich stosowania w porównaniu choćby z pigułkami antykoncepcyjnymi na bazie syntetycznego estrogenu.

Jednak i w przypadku naturalnych preparatów mogą wystąpić skutki uboczne jak choćby reakcje alergiczne, bóle brzucha, nudności czy bolesne miesiączki. Przeciwwskazaniem do stosowania tego typu środków jest także ciąża i karmienie piersią. 

Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu zalecamy zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania lub z informacjami na stronie producenta.

Podsumowanie

Wiesz już jak działają tabletki na powiększenie biustu a także na co zwracać uwagę w trakcie wyboru wysokiej jakości preparatu. 

Nie ulega wątpliwości, że preparaty na powiększenie piersi cieszą się dużą popularnością, która jest wynikiem przystępnej ceny, prostoty stosowania i braku konieczności zmiany naszych codziennych nawyków. Zaletą jest także fakt, że bazują na naturalnych składnikach, które poprzez wpływ na poziom estrogenów stymulują gruczoły piersiowe do wzrostu bez syntetycznych dodatków.

Nie należy jednak oczekiwać po tabletkach na większy biust natychmiastowych efektów ani wzrostu piersi porównywalnego do zabiegów chirurgicznych. Jeśli chcesz uzyskać powiększenie piersi o 2 lub 3 rozmiary to najlepszym wyborem mogą okazać się sylikonowe implanty, gdyż tylko ta forma zabiegu może zapewnić tak dużą zmianę rozmiarze biustu.