Follixin – Opinie, Cena, Efekty – Skuteczny na wypadanie włosów? Recenzja 2022

Oceń artykuł

Aktualizacja 18 czerwca, 2022

Follixin jest naturalnym i wieloskładnikowym preparatem dla mężczyzn zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów i to jego dotyczyć będzie ta recenzja.

Follixin na wypadanie i porost włosów dla mężczyzn

Producent deklaruje, że systematyczne przyjmowanie preparatu wpływa korzystnie na kondycję włosów a także wzmacnia cebulki i mieszki włosowe. Ma to nie tylko ograniczyć wypadanie włosów ale także przyczynić się do lepszego wzrostu nowych włosów. 

W tej recenzji przeanalizujemy składniki zawarte w tabletkach follixin i to czy mogą realnie wpłynąć na poprawę stanu włosów i ograniczyć ich wypadanie. Sprawdzimy również opinie o follixin wraz ze zdjęciami przed i po, a także czy stosowanie produktu może powodować skutki uboczne dla naszego zdrowia.   

Sprawdź zestawy do 50% taniej

Follixin: Podsumowanie

W składzie tabletek follixin znajdziemy aż 16 składników aktywnych tworzących formułę  Bioactiv Hair Regrowth™ Blend mających przeciwdziałać łysieniu oraz wspomagających wzrost nowych włosów. 

Opakowanie follixin trzymane w dłoni

Działanie suplementu jest naprawdę wszechstronne bowiem nie tylko ogranicza utratę włosów i wspiera ich porost ale również wzmacnia mieszki i cebulki włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy, pomaga również zachować naturalny kolor włosów. 

Sporą zaletą jest wykorzystanie w produkcie wyłącznie naturalnych składników dzięki czemu nawet wielomiesięczne stosowanie preparatu wydaje się być bezpieczne dla zdrowia. Do zalet możemy zaliczyć także prostotę stosowania produktu gdyż ogranicza się ono do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia, to wszystko. 

Follixin jest również jednym z nielicznych produktów, które możemy zwrócić jeśli uzyskane w trakcie kuracji efekty nie będą dla nas zadowalające (dotyczy to wyłącznie nieotwartych opakowań). 

Cena za miesięczną kurację suplementem follixin to 179,00 zł. Na stronie produktu znajdują się jednak specjalne zestawy, dzięki którym możemy zmniejszyć całkowity koszt kuracji nawet o 50%

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym rankingiem tabletek na porost włosów dla mężczyzn “Vesmed 2022”. 

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

60 kapsułek

Cena

179,00 zł

Dzienna dawka

2 kapsułki

Jak działa follixin i do kogo jest skierowany?

Follixin jest suplementem diety opartym na unikalnej formule Bioactiv Hair Regrowth™ Blend.W skład wspomnianej formuły wchodzą naturalne wyciągi roślinne wzbogacone o kompleks witamin i składników mineralnych mających wspomóc porost włosów i zapobiec ich nadmiernej utracie. 

Mężczyzna ze zdrowymi włosami

Produkt skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn gdyż zawiera składniki blokujące enzym 5-alfa-reduktazy, który odpowiada za konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu. DHT jest główną przyczyną łysienia androgenowego u mężczyzn gdyż prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych i w konsekwencji do osłabienia włosów i ich nasilonego wypadania. 

Efekty stosowania suplementu diety follixin:

 • Wzmocnienie cebulek i mieszków włosowych
 • Ograniczenie nadmiernego wypadania włosów
 • Przeciwdziałanie siwieniu włosów
 • Mocniejsze, gęstsze i bardziej lśniące włosy
 • Szybszy wzrost włosów
 • wzmocnienie włosów, skóry i paznokci

Follixin: Opinie użytkowników

Nieliczne opinie o follixin można znaleźć w tym miejscu wraz ze zdjęciami przedstawiającymi efekty przed i po kuracji. Według opinii Marka już w ciągu 2 miesięcy suplementacji ustąpił proces wypadania włosów. W przypadku Pawła nie tylko wypadanie włosów uległo ograniczeniu ale również pojawiły się nowe włosy. 

Poniżej opinia Roberta przesłana do producenta preparatu:

Follixin jest dla mnie idealny. Chciałem pozbyć się problemu wypadania włosów tak, aby inni nie wiedzieli, że stosuję jakikolwiek preparat. Implanty, czy też lekarstwa przynoszące skutki uboczne, nie wchodziły w grę. Po 4 miesiącach stosowania Follixin zauważyłem, że moje włosy stały się mocniejsze i było ich coraz więcej.

Z przesłanych opinii wynika, że tabletki follixin skutecznie hamują wypadanie włosów, wzmacniają je i odżywiają a także przyczyniają się do wzrostu nowych włosów. Na przesłanych przez Marka zdjęciach widać, że w ciągu 4 miesięcy nastąpiło wyraźne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Skład follixin: Co znajdziemy w środku?

Bez wątpienia skład preparatu follixin prezentuje się naprawdę dobrze. W suplemencie znajdziemy bowiem aż 16 naturalnych składników mających korzystne działanie na kondycję włosów, skóry i paznokci. 

W składzie tabletek follixin znajdują się m.in. wyciąg pokrzywy zwyczajnej, skrzyp polny, biotyna, l-cysteina, hydrolizat białek kolagenowych a także komplet witamin i składników mineralnych. Składniki zawarte w preparacie odżywiają skórę głowy, wzmacniają cebulki i mieszki włosowe ograniczając w ten sposób nadmierne wypadanie włosów i wspomagając ich porost. 

Zaletą z pewnością jest również fakt, że suplemencie znajdziemy jedynie naturalne składniki co sprawia, że stosowanie produktu wydaje się być bezpieczne nawet przy kuracji trwającej kilka miesięcy. 

Jakie działają poszczególne składniki follixin?

Pokrzywa zwyczajna znana jest ze swoich leczniczych właściwości, ma również korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Wyciąg z pokrzywy zawiera krzemionkę niezbędną do budowy keratyny czyli podstawowego budulca włosów. Pokrzywa wzmacnia cebulki włosów i mieszki włosowe, ogranicza wydzielanie łoju a wraz z cynkiem hamuje także aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy odpowiedzialnego za konwersję testosteronu do dht.

Skrzyp polny także zawiera w swoim składzie krzem biorący udział w procesie keratynizacji włosów, nasila także produkcję elastyny i kolagenu odpowiadających za dobrą kondycje włosów. Wyciąg ze skrzypu polnego jest cennym źródłem witamin, flawonoidów, oraz kwasów organicznych.

W suplemencie follixin znajdziemy także hydrolizowany kolagen, który dba o odpowiednie nawilżenie włosów i odżywia cebulki sprawiając, że włosy są bardziej odporne na wypadanie.

Witamina c jest silnym antyoksydantem chroniącym organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, nasila również przyswajanie żelaza, którego niedobór może powodować skrócenie fazy anagenu i przejście w fazę telogenu co może zahamować porost włosów.

Witamina e nazywana potocznie witaminą młodości podobne do witaminy c jest antyutleniaczem, dodatkowo poprawia ukrwienie skóry głowy przez co cebulki i mieszki włosowe są lepiej odżywione.

Pełny skład tabletek follixin: 

 • Wyciąg ze skrzypu polnego (Equisetum arvense)
 • Wyciąg z pokrzywy
 • Hydrolizowany kolagen
 • L-cysteina
 • kwas askorbinowy (witamina C)
 • tlenek cynku
 • witamina E
 • kwas nikotynowy (niacyna)
 • kwas pantotenowy
 • witamina B6
 • witamina B2
 • witamina B1
 • glukonian miedzi
 • kwas foliowy
 • biotyna
 • witamina B12

Jak stosować follixin? (Dawkowanie)

Stosowanie preparatu na porost włosów follixin jest bardzo proste, wystarczą 2 kapsułki dziennie, które należy popić dużą ilością wody (200-300 ml). Zaleca się przyjmowanie suplementu wraz z posiłkiem co pozwoli na lepsze wykorzystanie substancji odżywczych. 

W suplemencie diety follixin znajduje się 16 naturalnych składników mających na celu wzmocnienie cebulek i mieszków włosowych oraz ograniczenie wypadania włosów, nie ma więc specjalnej potrzeby zwiększania liczby przyjmowanych kapsułek na własną rękę. 

Najlepiej przyjmować kapsułki na pełny żołądek co zmniejszy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego.

Gdzie kupić follixin bezpiecznie?

Biorąc pod uwagę, że preparat nie jest dostępny w aptece wielu mężczyzn zadaje sobie pewnie pytanie, gdzie kupić follixin? – na stronie producenta czy może na allegro?

Jeśli chcemy mieć pewność, że stosowane przez nas tabletki są oryginalne i mają dokładnie ten sam skład co widnieje na etykiecie to najlepiej zamówić produkt na oficjalnej stronie producenta www.follixin.pl. 

Zakup preparatu bezpośrednio u producenta daje nam również inne korzyści niż tylko gwarancję oryginalności. Przede wszystkim producent oferuje możliwość zwrotu produktu w ciągu 90-dni od daty zakupu jeśli w tym czasie nie nastąpi wyraźna poprawa kondycji włosów. Zamawiając produkt na aukcjach internetowych nie mamy takiej możliwości. 

Składając zamówienie na stronie producenta możemy również wybrać zestaw składający się z 3 lub 6 opakowań tabletek w niższej cenie nawet o 50%. Więcej na ten temat w następnej części recenzji.

Ile kosztuje follixin: Cena kuracji

Cena follixin to 179,00 zł za opakowanie preparatu na miesięczną kurację. Na stronie produktu dostępne są także specjalne zestawy rabatowe składające się 3 sztuk tabletek za 358,00 zł oraz 6 opakowań na 6 miesięcy codziennego stosowania za 537,00 zł (taniej o 50%). 

6 opakowań suplementu na włosy

Follixin nie jest może najtańszym dostępnym produktem na rynku na wypadanie i porost włosów dla mężczyzn jednak musimy wziąć pod uwagę jego rozbudowany skład. W preparacie znajduje się bowiem aż 16 składników aktywnych mających korzystny wpływ na stan włosów w tym witaminy i minerały oraz wyciągi roślinne. 

Możemy jednak obniżyć nieco koszt całej kuracji jeśli zamiast pojedynczych opakowań zamówimy zestaw składający się z 3 lub 6 sztuk produktu. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.follixin.pl a następnie przejść do formularza zamówienia. 

Możemy wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów:

 • PAKIET 1 – w tej ofercie zamawiamy tylko jedno opakowanie preparatu w podstawowej cenie 179,00 zł. 60 kapsułek wystarczy nam na pełne 30 dni codziennego przyjmowania preparatu. 
 • PAKIET 2 – ten zestaw daje nam już nam pewne oszczędności gdyż za 3 opakowania zapłacimy jedynie 358,00 zł co oznacza, że płacimy za dwie sztuki a trzecią otrzymujemy gratis. 
 • PAKIET 3 – największy pakiet to również największe oszczędności. Za zestaw w którego składzie znajduje się 6 sztuk tabletek zapłacimy 537,00 zł czyli mniej aż o 50%. Według producenta uzyskanie maksymalnych efektów może wymagać nawet 6 miesięcy kuracji. Decydując się więcej na zestaw możemy zmniejszyć cenę za sztukę z 179,00 do 89,50 zł. Według informacji na oficjalnej stronie preparatu w przypadku niezadowolenia z uzyskanych rezultatów mamy możliwość zwrotu produktu w ciągu 90 dni od daty zakupu.

Jeśli wypadanie włosów jest bardzo nasilone może okazać się, że wybór zestawu będzie dla nas korzystniejszy, jeśli jednak chcemy jedynie przetestować działanie produktu powinno wystarczyć nam jedno opakowanie.

Sprawdź zestawy do 50% taniej

FAQ

Czy stosowanie preparatu follixin powoduje skutki uboczne?

Suplement diety follixin to środek, którego działanie opiera się na naturalnych składnikach jak wyciągi roślinne a także witaminy i składniki mineralne. Substancje te wykorzystywane są w celu poprawy kondycji organizmu, mają także pozytywny wpływ na stan włosów, skóry i paznokci. Sprawia to, że u zdrowych mężczyzn preparat nie powinien powodować skutków ubocznych dla zdrowia.  

Musimy jednak uwzględnić fakt, że nawet naturalne produkty mogą powodować reakcje alergiczne np. na wyciągi ziołowe. Warto więc upewnić się przed rozpoczęciem kuracji, że nie występuje u nas nadwrażliwość na któryś ze składników znajdujących się na etykiecie.  

Jeśli mamy problemy ze zdrowiem a szczególnie jeśli przyjmujemy leki najlepiej zasięgnąć porady lekarza czy możemy stosować follixin bez obaw. Choć Produkt skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn, mogą stosować go również panie dlatego należy wspomnieć, że nie powinny korzystać z produktu kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.  

Czy jest zamiennik dla tabletek follixin?

Zamiennikiem dla follixinu mogą być dwa inne preparaty na wzrost włosów i ograniczenie ich wypadania oparte na naturalnych składnikach, są to Folisin oraz Profolan. Profolan ma nieco mniejszą ilość składników jednak są one bardzo zbliżone do recenzowanego preparatu jak np. ekstrakt ze skrzypu polnego czy pokrzywy. 

W przypadku suplementu folisin wyróżniają się tam szczególnie takie składniki jak palma sabałowa (przeciw łysieniu androgenowemu) oraz AnaGain™ Nu. Wszystkie trzy produkty znajdują się w naszym rankingu tabletek na porost włosów dla mężczyzn. 

Czy można kupić tabletki follixin w aptece?

W dniu pisania tej recenzji preparat follixin nie jest dostępny w aptekach, drogeriach czy sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Można zamówić tabletki jedynie poprzez oficjalną stronę produktu lub na aukcjach w serwisie allegro. 

Na jak długo wystarczy mi jedno opakowanie suplementu?

Stosując się do dawkowania sugerowanego przez producenta preparatu (2 kapsułki dziennie) jedno opakowanie zawierające 60 kapsułek wystarczy na 30-dniową kurację. Producent sugeruje, że najlepsze efekty można uzyskać przyjmując preparat przez okres 6 miesięcy.

Jak szybko zobaczę pierwsze efekty stosowania tabletek follixin?

Według producenta preparatu pierwsze efekty w postaci zahamowania nadmiernego wypadania włosów mogą być widoczne już w ciągu miesiąca od rozpoczęcia suplementacji. Jednak uzyskanie pełnego efektu może być widoczne dopiero po 6 miesiącach kuracji.

Czy follixin to warty uwagi preparat na problemy z nadmiernym wypadaniem włosów?

Follixin jest preparatem opartym o naturalne składniki jak witaminy i minerały ( w tym witaminy z grupy b, c, e, cynk, miedź) oraz wyciągi roślinne na mocne i zdrowe włosy dla mężczyzn z problemem wypadających włosów. Substancje aktywne mają służyć nie tylko do pielęgnacji włosów i poprawy ich nawilżenia czy sprężystości, ale także do utrzymania prawidłowego porostu włosów i przeciwdziałaniu wypadaniu włosów (również łysienie androgenowe). 

Suplement diety follixin

Według producenta pierwsze efekty stosowania follixin mogą być widoczne już nawet w ciągu miesiąca od rozpoczęcia kuracji, dzienna dawka to tylko 2 kapsułki a cena produktu korzystając z oferowanych przez producenta rabatów wydaje się być przystępna.