Folisin: Opinie, Cena, Efekty – Skuteczne tabletki na porost włosów? [Recenzja 2022]

4.7/5 - (3 votes)

Aktualizacja 18 czerwca, 2022

Folisin to naturalny preparat hamujący wypadanie włosów i inicjujący porost włosów dla mężczyzn oraz zdobywca pierwszego miejsca w naszym rankingu.

Folisin - tabletki na wzrost włosów dla mężczyzn

Nawet 50% mężczyzn do 50 roku życia ma problemy z łysieniem, szczególnie na tle androgenowym. Według producenta tabletki folisin mają nie tylko zatrzymać nadmierne wypadanie włosów czy przyspieszyć wzrost nowych włosów ale również zapobiec ich przedwczesnemu siwieniu.

W recenzji omówimy działanie preparatu, jego skład oraz to czy folisin może powodować skutki uboczne dla naszego zdrowia. Sprawdzimy także dostępne w internecie opinie o produkcie oraz gdzie kupić tabletki o 20% taniej (nawet jedno opakowanie).

Rabat -20% na Folisin

Folisin: Podsumowanie

Skrócona wersja dla tych zabieganych. 

Folisin jest wieloskładnikowym preparatem dla mężczyzn mających problem z łysieniem. W preparacie znajdziemy 12 naturalnych składników, które m.in. odżywiają skórę głowy, wzmacniają mieszki włosowe czy ograniczają konwersje testosteronu do DHT (główna przyczyna łysienia androgenowego). 

Tabletki przeciw wypadaniu włosów trzymane w dłoni

W suplemencie znajdziemy także bardzo obiecujący składnik jakim jest AnaGain™ Nu, który w trakcie badań klinicznych w dawce 100 mg dziennie pozwolił na ograniczenie wypadania włosów o 34% w zaledwie 30 dni. Uzyskano wówczas również wzrost o 8% ilości włosów w stanie anagenu (faza wzrostu włosa). 

W produkcie wykorzystano jedynie naturalne składniki co znacząco zwiększa bezpieczeństwo jego stosowania i ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

Stosowanie preparatu folisin sprowadza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia (2x po 1 kapsułce), które należy obficie popić wodą. 

Cena folisin nie należy do najniższych gdyż za opakowanie na miesięczną kurację musimy zapłacić 219,00 zł, jednak cenę to możemy obniżyć decydując się na zakup tabletek w zestawie. Wybierając największy zestaw zamiast pojedynczych opakowań możemy zmniejszyć cenę za sztukę nawet do 109,50 zł

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

Opinie użytkowników

Dostępne promocje

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

60 kapsułek

Dzienna dawka

2 kapsułki

Cena

219,00 zł

Jak działa folisin i do kogo jest skierowany?

Folisin to suplement diety na bazie naturalnych składników dla mężczyzn zmagających się z łysieniem. Formuła preparatu działa na trzy sposoby – hamuje wypadanie włosów w nadmiernej ilości, przyspiesza wzrost włosów a także pomaga utrzymać ich naturalny kolor

Opakowanie preparatu na porost włosów

Składniki aktywne zawarte w folisin pobudzają mieszki włosowe i przyspieszają tworzenie nowych łodyg, wspierają utrzymanie dobrej kondycji włosów i ich naturalnego koloru, pomagają także utrzymać prawidłowy poziom testosteronu.

Efekty stosowania tabletek folisin:

 • Ograniczenie wypadania włosów
 • Szybszy wzrost włosów
 • Utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu
 • Silne i zdrowe włosy

Folisin: Opinie użytkowników 

Nieliczne opinie o folisin można znaleźć w tym miejscu, które przedstawiają zdjęcia mężczyzn przed i po kuracji preparatem. Po zdjęciach widać, że dzięki stosowaniu preparatu udało się zahamować wypadanie włosów i poprawić ich kondycję, ale przede wszystkim w oczy rzuca się zagęszczenie fryzury, które uległo znacznej poprawie. 

Mężczyzna mający zdrowe i mocne włosy

Niestety nie znajdziemy wielu opinii na forum dyskusyjnym czy w komentarzach na blogach na temat działania produktu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się poszukanie badań na temat skuteczności poszczególnych składników preparatu jeśli chodzi o wspieranie wzrostu włosów i ograniczaniu ich utraty. 

W przypadku tabletek folisin obiecująco wypadają takie składniki jak palma sabałowa, która stosowana jest w przypadkach łysienia androgenowego a także kwas fosfatydowy czy ekstrakt z kiełków zielonego grochu.

Musimy również pamiętać, że choć opinie są istotne, nie powinniśmy bazować wyłącznie na nich gdyż wiele zależy od indywidualnej reakcji. Sprawia to, że efekty mogą różnić się w zależności od osoby, nie możemy więc opierać swojej decyzji wyłącznie na opinii innych osób.

Jak stosować folisin: Dawkowanie

Dawkowanie folisin polega na codziennym przyjmowaniu 2 kapsułek preparatu (2x dziennie po 1 kapsułce), które należy popić dużą ilością wody (200-300 ml). Kapsułki najlepiej przyjmować wraz z posiłkiem w celu lepszej absorpcji składników aktywnych. 

W przypadku suplementów diety należy stosować się dawkowania sugerowanego przez producenta i nie zwiększać ilości przyjmowanych kapsułek na własną rękę. W środku znajdziemy bowiem 12 naturalnych składników mających zahamować wypadanie włosów u mężczyzn w tym m.in. 10 mg cynku w dziennej porcji. Dodatkowe zwiększenie dawki nie przełoży się więc na lepsze wyniki, może natomiast podnieść całkowity koszt suplementacji.  

Jak widać stosowanie produktu jest bardzo proste i nie wymaga od nas wiele zaangażowania. Zaletą suplementów jak folisin jest możliwość kontynuowania kuracji nawet w przypadku konieczności dłuższego wyjazdu, wystarczy bowiem, że zabierzemy ze sobą niewielkie opakowanie produktu.

Skład folisin: Analiza składników

Trzeba przyznać, że skład produktu prezentuje się naprawdę dobrze. W suplemencie folisin znajdziemy 12 naturalnych składników, które uderzają w główne przyczyny wypadania włosów u mężczyzn jak choćby nadmierna konwersja testosteronu do dht. W przypadku mężczyzn to właśnie łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną utraty włosów (nawet przed 30-stką).  

Palma sabałowa

W skład tabletek folisin wchodzą m.in. AnaGain™ Nu, EVNolMax™, palma sabałowa, ekstrakt z czarnego pieprzu, kwas fosfatydowy oraz kompleks witamin i składników mineralnych. Składniki aktywne nie tylko zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów ale również przyczyniając się do wzrostu nowych włosów.  

Poniżej zamieszczamy opis kilku interesujących składników produktu.

AnaGain™ Nu

AnaGain™ Nu (ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego) to podstawowy składnik w tabletkach folisin. Działa on na dwa sposoby, przede wszystkim ogranicza nadmierne wypadanie włosów a także stymuluje komórki skóry głowy do wzrostu włosów. 

Badania kliniczne wyglądają naprawdę obiecująco, gdyż w trakcie 30 dniu przyjmowania AnaGain™ Nu w dawce 100 mg udało się ograniczyć utratę włosów o 34%. W tym czasie udało się również zwiększyć ilość włosów w fazie anagenu (faza wzrostu włosa) o 8% oraz o 34% ograniczyć fazę telogenu czyli fazy spoczynku.

W skład AnaGain™ Nu wchodzi FGF7, który nasila rozrastanie się keranocytów na początkowym etapie wzrostu włosa a także NOGGIN czyli białko przyczyniające się właśnie do skrócenia wspomniane fazy spoczynkowej (telogen). 

Aby móc w pełni ocenić skuteczność ekstraktu z kiełków grochu i jego skuteczność jeśli chodzi o wzrost włosów i zahamowanie ich wypadania, jednak na obecnym etapie wygląda on bardzo interesująco.

Ekstrakt z pestek dyni

Ekstrakt z pestek dyni hamuje enzym 5-alfa reduktazy. Enzym ten odpowiada za przekształcenie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT) u mężczyzn. DTH może w niekorzystny sposób wpływać  na mieszki włosowe a także skracać fazę wzrostu włosów (anagenu). 

Odpowiedzialne za hamowanie konwersji do dht są znajdujące się w dyni beta-sitosterole oraz w pewnym stopniu również delta-7-sterine. W ten sposób pomagają one ograniczyć proces wypadania włosów spowodowany łysieniem androgenowym. 

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej

Podobnie do omawianego wcześniej składnika folisin czyli ekstraktu z dyni (pestek), palma sabałowa także ogranicza utratę włosów hamując łysienie androgenowe. 

W przypadku palny sabałowej również dochodzi do hamowania działania enzymu 5-alfa reduktazy, dzięki czemu mniejsza ilość testosteronu przekształcana jest do dht. Z tego też powodu saw palmetto bardzo często wykorzystywane jest w suplementach na problemy z prostatą. 

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej jest bogaty w fitosterole, kwasy tłuszczowe, flawonoidy, polisacharydy oraz aminokwasy co sprawia, że ma różnorodne zastosowanie jednak w przypadku mężczyzn wykorzystywany jest przede wszystkim w preparatach przeciw łysieniu oraz na zdrowie prostaty. 

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego

Bioperine czy ekstrakt z owoców pieprzu czarnego jest składnikiem, który ułatwia wchłanianie cennych substancji odżywczych. Ekstrakt z pieprzu czarnego wspomaga wchłanianie beta-karotenu i selenu, wykazuje działanie antyandrogenowe a także chroni przed przedwczesnym siwieniem włosów pomagając zachować ich naturalny kolor. 

Kwas fosfatydowy

Kolejnym interesującym składnikiem Folisin jest kwas fosfatydowy, którego korzystne działanie na wzrost włosów zdają się potwierdzać badania kliniczne. Kwas fosfatydowy pobudza wzrost komórek nabłonka włosa i keranocytów naskórka. KF stymuluje wzrost włosów także poprzez indukowanie fazy anagenowej cyklu włosa.

Kompleks witamin i minerałów

W preparacie folisin znajduje się także kompleks witamin i minerałów, które w dużym stopniu odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu a w przypadku mężczyzn także za utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu czy spermatogenezę. Substancje te są również bardzo ważne dla zdrowia włosów i skóry głowy a także pigmentacji i utrzymania naturalnego koloru włosów. W tabletkach folisin znajduje się aż 500 μg biotyny w porcji.

Skład tabletek folisin:

 • Palma sabałowa
 • Ekstrakt z pestek dyni
 • AnaGain™ Nu
 • PhosphaMax
 • BioPerine®
 • EVNolMax™
 • Witamina A
 • Witamina E
 • Biotyna
 • Cynk
 • Miedź
 • Selen

Gdzie kupić tabletki folisin bezpiecznie?

Jeśli chcielibyśmy wskazać minusy produktu to jest to z pewnością jego ograniczona dostępność folisinu. Tabletki na wypadnie włosów folisin można zamówić bowiem jedynie drogą internetową gdyż nie jest on dostępny w aptekach, drogeriach czy sklepach stacjonarnych. 

Opakowanie folisin i ulotka

Jeśli chcemy mieć pewność, że stosowany przez nas produkt jest oryginalny najlepiej zamówić go na oficjalnej stronie producenta www.folisin.pl. Zyskujemy w ten sposób pewność nie tylko co do składu preparatu ale możemy również zamówić tabletki w niższej cenie wybierając zestaw zamiast pojedynczego opakowania. 

Mężczyźni mający problem z wypadaniem włosów mogą zamówić preparat również na aukcjach internetowych w serwisie allegro. W tym wypadku nie będziemy mogli jednak skorzystać z zestawów z naliczonymi rabatami. Warto również upewnić się czy osoba od której zamawiamy tabletki jest godna zaufania aby uniknąć późniejszego rozczarowania.

Ile kosztuje folisin: Cena suplementu

Cena folisin to 219,00 zł za opakowanie zawierające 60 kapsułek na miesięczną kurację. Możemy również zamówić preparat w zestawie składającym się z 3 opakowań za 438,00 zł oraz 6 sztuk preparatu za 657,00 zł czyli aż o 50% taniej (109,50 zł za opakowanie).  

Choć według opinii opublikowanych na oficjalnej stronie producenta zahamowanie wypadania włosów powinno być zauważalne już w pierwszych tygodniach zażywania preparatu, tak uzyskanie pełnego efektu może wymagać dłuższego stosowania. 

W tej sytuacji możemy zdecydować się na zestawy z naliczonym rabatem i obniżyć w ten sposób koszt całej kuracji. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.folisin.pl a następnie przejdziemy na podstronę z formularzem zamówienia. 

Możemy wybrać jeden z 3 dostępnych tam pakietów:

 • PAKIET OPTYMALNY: w tym pakiecie za cenę 657,00 zł otrzymamy aż 6 opakowań tabletek folisin, które wystarczą nam na 6 miesięcy stosowania. Zestaw ten skierowany jest raczej do tych mężczyzn, u których łysienie jest na bardzo zaawansowanym poziomie i zdecydowani są na długie i regularne przyjmowanie preparatu. 
 • PAKIET STANDARD: w skład tego pakietu wchodzą 3 sztuki preparatu za 438,00 zł. Otrzymamy więc 180 kapsułek na pełne 90 dni suplementacji. 
 • PAKIET PODSTAWOWY: w pakiecie podstawowym otrzymamy tylko 1 opakowanie produktu w standardowej cenie 219,00 zł. Jest to dobry wybór dla nie zdecydowanych panów, którzy chcą przekonać się czy preparat będzie działać skutecznie w ich przypadku.

Sprawdź zestawy w cenie do -50%

FAQ

Czy folisin powoduje skutki uboczne dla zdrowia?

Tabletki folisin to preparat hamujący wypadanie włosów i wspomagający wzrost włosów na bazie naturalnych składników co znacząco zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu. W preparacie znajdują się takie naturalne składniki jak palma sabałowa, pestki dyni, kompleks witamin i minerałów czy ekstrakt z owoców papryki rocznej co sprawia, że u zdrowych mężczyzn nie powinien on powodować skutków ubocznych. 

Należy jednak pamiętać o możliwości wystąpienia reakcji alergicznej w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników, dlatego przed rozpoczęciem suplementacji należy zapoznać się z listą znajdujących się w produkcie substancji. Ten punkt dotyczy tak naprawdę każdego suplementu diety. 

Jeśli mamy problemy zdrowotne lub stosujemy leki najlepiej skonsultować się z lekarzem aby upewnić się czy możemy bez obaw stosować suplement. Choć produkt skierowany jest do panów warto wspomnieć, że nie powinien on być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Na ile dni wystarczy jedno opakowanie preparatu?

Przy sugerowanym przez producenta dawkowaniu jedno opakowanie tabletek przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn folisin wystarczy na pełne 30 dni codziennego przyjmowania

Warto jednak uwzględnić fakt, że panowie u których problem łysienia jest na bardziej zaawansowanym poziomie mogą potrzebować dłuższej kuracji co może przełożyć się na konieczność zakupu większej ilości opakowań. 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania tabletek folisin?

Według producenta pierwsze efekty mogą być widoczne już w ciągu 30 dni. Podpowiedzią mogą być dla nas również opublikowanie na stronie produktu opinie na temat folisin oraz wykorzystane składniki. 

Pod tym względem warto przeanalizować składnik jakim jest ekstrakt z kiełków grochu zielonego, który w badaniach pozwolił ograniczyć wypadanie włosów o 34% w zaledwie 30 dni. W tym samym czasie o 8% wzrosła ilość włosów w fazie anagenu a o 28% spadła ich ilość w fazie spoczynku. 

Biorąc więc pod uwagę dostępne informacje, wzmocnienie włosów i zapobiegnięcie ich nadmiernemu wypadaniu może być zauważalne już w pierwszych tygodniach suplementacji. Wiele zależy jednak od indywidualnych predyspozycji, tego jak zaawansowane jest łysienie oraz czym jest ono spowodowane.

Czy tabletki folisin są dostępne w aptece?

Niestety suplement diety na męskie łysienie folisin nie jest dostępny w aptekach, zarówno tych stacjonarnych jak i online. Produkt można zamówić jedynie poprzez oficjalną stronę produktu z dostawą do domu lub korzystając z aukcji internetowych np. w serwisie allegro.

Czy preparat pozwala zachować naturalny kolor włosów?

Analizując skład działanie tabletek jest bardzo kompleksowe. Odżywia skórę głowy, wzmacnia włosy (mieszki włosowe) ale również pomaga w zachowaniu ich naturalnego koloru poprzez podtrzymanie pigmentacji włosów co może chronić panów przed przedwczesnym siwieniem.

Czy warto kupić suplement diety na porost włosów folisin?

Suplement diety folisin oparty jest na naturalnych składnikach mających ograniczyć nadmierną utratę włosów i przyczynić się do produkcji nowych włosów. 

Opakowanie oraz kapsułki preparatu na włosy

Zła dieta, nadmierny stres, niewłaściwa pielęgnacja czy czynniki genetyczne mogą sprzyjać wypadaniu włosów. Jak widać przyczyn wypadania włosów może być wiele. Według najnowszych danych nawet 30% mężczyzn po 30 roku życia i aż 50% panów po 50-tce ma problemy z łysieniem (szczególnie androgenowym). 

W suplemencie znajdziemy składniki, które mają zahamować m.in. konwersje testosteronu do dht co ma zapobiec miniaturyzacji mieszków włosowych i ich osłabieniu. Regularne stosowanie suplementu przeciwdziała zarówno łysieniu jak i przedwczesnemu siwieniu, dba o kondycję włosów a stosowanie produktu jest proste i ogranicza się do przyjęcia 2 kapsułek w ciągu dnia.  

Cena tabletek folisin mogłaby być nieco niższa jednak korzystając z oferowanego przez producenta rabatu -20% na dowolną ilość sztuk lub wybierając zestaw zamiast zakupu pojedynczych opakowań możemy mocno zmniejszyć koszt kuracji.