Czy tabletki na powiększenie biustu są bezpieczne dla zdrowia?

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 17 sierpnia, 2022

Niejedna kobieta marzy o jędrnym i pełny biuście jednak natura nie zawsze bywa łaskawa. Sprawia to, że nieinwazyjne metody jak tabletki na powiększenie biustu cieszą się nieustannie dużą popularnością

Kobieta mierząca biust

Tabletki bez wątpienia są przystępniejsze cenowo niż operacja czy zabiegi medycyny estetycznej jak lipotransfer czy wypełnienie piersi kwasem hialuronowym. Kuracja przy pomocy tabletek nie pozostawia blizn ani nie wymaga rezygnacji z codziennych zajęć czy obowiązków ze względu na konieczny okres rekonwalescencji.

Łatwość stosowania preparatów na wzrost piersi sprawia, że tabletki można zabrać ze sobą w podróż służbową czy na wakacje bez konieczności przerywania kuracji. 

W tym artykule odpowiemy przede wszystkim na pytanie czy stosowanie tabletek na porost biustu powoduje skutki uboczne oraz jak wygląda mechanizm działania tego typu preparatów. 

Ranking tabletek na powiększenie biustu – Vesmed 2022

W jaki sposób działają tabletki na porost piersi?

Działanie preparatów na biust w formie tabletek opiera się na wzroście poziomu hormonów jak estrogen co ma prowadzić do stymulacji gruczołów piersiowych do wzrostu. Często dochodzi także do zwiększonego gromadzenia lipidów w adipocytach oraz wzmożonego gromadzenia się wody co sprawia, że piersi są bardziej nabrzmiałe i pełne.  

Niektóre preparaty zawierają także składniki nasilające proces syntezy kolagenu w skórze co przekłada się na lepsze napięcie i wygładzenie skóry. 

Popularne składniki tabletek na powiększanie piersi

Jeśli przyjrzymy się dostępnym na rynku preparatom na powiększenie biustu bez recepty jak probreast plus czy boombreast  to zauważymy, że w ich skład wchodzą jedynie naturalne substancje. Sprawia to, że znacząco rośnie bezpieczeństwo stosowania tych produktów co jest bardzo istotne ze względu na konieczność długotrwałego stosowania. 

Tabletki na powiększenie piersi boombreast

Jednym z najczęściej spotykanym składnikiem jest kozieradka na powiększenie biustu w postaci nasion gdyż to one zawierają najwięcej fitoestrogenów. Często spotkać możemy także szyszki chmielu, czerwoną koniczynę, korzeń dzięgla chińskiego czy koper włoski. 

Koper włoski poza wysoką zawartością roślinnych fitoestrogenów dostarcza także anetol, który dodatkowo podnosi poziom prolaktyny w organizmie kobiety. 

Często spotykane składniki tabletek na biust:

  • Koper włoski
  • Kozieradka pospolita (nasiona)
  • Korzeń dzięgla chińskiego
  • Czerwona koniczyna
  • Wild yam
  • Wierzbownica
  • Czarnuszka
  • Chmiel

Bezpieczeństwo stosowania tabletek na biust – Podsumowanie

Wymienione zioła na powiększenie biustu często spotykane w tabletkach nie powinny powodować skutków ubocznych u zdrowych kobiet, zawsze mogą jednak wystąpić reakcje alergiczne na któryś ze składników. W niektórych przypadkach mogą wystąpić także bolesne miesiączki, nudności czy zaparcia.

Bezwzględnie nie powinny z tego typu preparatów korzystać kobiety w ciąży ani matki karmiące piersią. W przypadku problemów ze zdrowiem lub przyjmowaniem leków najlepiej zasięgnąć porady lekarza. 

Tabletki na bazie naturalnych składników dostępne bez recepty wydają się więc być bezpieczne dla zdrowia, należy jednak zachować ostrożność i upewnić się czy nasz stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazań do ich stosowania.