Acnex: Opinie, Cena, Skład – Skuteczne tabletki na trądzik bez recepty? [Recenzja 2022]

Oceń artykuł

Aktualizacja 21 sierpnia, 2022

Kapsułki Acnex to naturalny preparat dla osób z cera trądzikową na bazie 12 składników aktywnych. W recenzji omówmy działanie preparatu i czy jego stosowanie może powodować skutki uboczne. Przeanalizujemy również opinie użytkowników o acnex oraz skład preparatu. 

Acnex 30 kapsułek

W recenzji skupimy się przede wszystkim na suplemencie diety w formie kapsułek, natomiast seria acnex to również emulsja oczyszczająca, żel punktowy oraz krem do stosowania zewnętrznego bezpośrednio na zmiany trądzikowe.

Sprawdź również:

Co to jest i jak działa acnex?

Acnex kapsułki to suplement diety skierowany do osób ze skłonnościami do trądziku. 

Kobieta mająca trądzik na twarzy

Preparat bazuje na naturalnych składnikach, które od wewnątrz wspierają utrzymanie zdrowej skóry, oczyszczanie organizmu a także chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. 

Za powstawanie zmian trądzikowych odpowiada przede wszystkim nadmierna produkcja łoju, która prowadzi do zapchania ujść porów skóry. Wówczas rozwijają się bakterie i dochodzi do tworzenia się stanów zapalnych i zmian skórnych jak zaskórniki, krosty czy grudki.  

W składzie preparatu znajdują się zarówno składniki mogące wpłynąć korzystnie na zmniejszenie wydzielania sebum jak i o działaniu przeciwzapalnym, oczyszczającym i istotnym dla utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Stosowanie tabletek można wesprzeć pozostałymi produktami z serii acnex jak emulsja, żel czy krem.

Informacje o produkcie:

Oficjalna strona

www.acnex.pl

Forma produktu

Kapsułki

Liczba kapsułek

od 30 kapsułek

Dzienna dawka

1 kapsułka

Cena

Poniżej 25,00 zł

Skład tabletek acnex: Co znajdziemy w środku?

W tabletkach acnex do skóry trądzikowej znajdziemy 12 naturalnych składników mających wspierać leczenie trądziku na kilku płaszczyznach. Plusem z pewnością jest naturalny skład co znacząco przekłada się na bezpieczeństwo stosowania produktu, szczególnie w porównaniu do leków wydawanych na receptę.  

Pokrzywa zwyczajna

W składzie znajdują się m.in. takie składniki aktywne jak wyciąg z pokrzywy, bratka czy skrzypu polnego a także laktoferyna, cynk oraz witamina E. Składniki te wykazują działanie przeciwzapalne, regulujące pracę gruczołów łojowych i ograniczające wydzielanie sebum a także chroniące komórki skóry przed stresem oksydacyjnym. 

Stężenie większości składników wydaje się być na dobrym poziomie, niestety zawartość laktoferyny to tylko 20 mg. W badaniach najczęściej stosowaną dawką jest 200 mg. 

 • Wyciąg z pokrzywy: to bardzo często spotykany składnik tabletek dla cery trądzikowej. Dzięki swoim właściwościom łagodzi stany zapalne, zapobiega rozwojowi bakterii i nadmiernemu gromadzeniu się sebum w porach skórnych. Ponadto, pokrzywa ma działanie moczopędne dzięki czemu pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. 
 • Wyciąg z bratka: czyli inaczej z fiołka trójbarwnego. Fiołek trójbarwny (bratek) wspomaga łagodzenie stanów zapalnych a także wspiera oczyszczanie organizmu. Właśnie ze względu na właściwości oczyszczające w początkowej fazie bratek może nasilać pojawianie się zmian skórnych, jednak jest to efekt jedynie przejściowy. Wyciąg z bratka ma także działanie antyoksydacyjne dzięki czemu hamuje szkodliwe działanie wolnych rodników.
 • Cynk: działa na kilka sposobów. Wykazuje bowiem właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne a także ogranicza nadmierna produkcję łoju. Ponadto, dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym bierze udział w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym spowodowanym przez wolne rodniki. Zapobiega w ten sposób również uszkodzeniom włókien kolagenowych odpowiedzialnych za prawidłowe nawilżenie, napięcie oraz elastyczność skóry. 
 • Laktoferyna: jest bardzo obiecującym składnikiem pomocnym w utrzymaniu zdrowej skóry. Według badań z udziałem laktoferyny w trakcie 12 tygodni testów uzyskano znaczące zmniejszenie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, złagodzenie stanów zapalnych i zmniejszenie intensywności trądziku. 
 • Wyciąg ze skrzypu polnego
 • Witamina E
 • Witamina B1
 • Witamina B2
 • Witamina B3
 • Witamina B5
 • Witamina B6
 • β karoten (prowitamina A)

Acnex kapsułki: Opinie użytkowników (forum)

Farmina acnex w formie kapsułek na rynku jest już od jakiegoś czasu dzięki czemu zdążyło się uzbierać trochę opinii na temat produktu. Niestety na forum wizaż znajdziemy jedynie opinie dotyczące preparatów do stosowania zewnętrznego, dlatego pozostanie nam posłużyć się ocenami i opiniami z porównywarki cen.   

Opinie o acnex kapsułki są w dużym stopniu pozytywne. Osoby stosujące preparat chwalą go przede wszystkim za cenę, skład oraz skuteczność. Według niektórych opinii już w trakcie pierwszego miesiąca widać było pozytywne zmiany w poprawie wyglądu cery i ograniczenie pojawiania się nowych pryszczy. 

Jak w przypadku niemal każdego produktu tak i acnex do skóry trądzikowej znajdziemy opinie negatywne, według których działanie produktu jest niewystarczające lub nawet w początkowym etapie nasiliło ilość pojawiających się pryszczy. 

Warto jednak pamiętać, że suplement diety to nie lek. W ciężkich przypadkach trądziku stosowanie naturalnych preparatów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Na opinie o acnex może mieć również wpływ indywidualna reakcja na składniki produktu jak i ogólna higiena i pielęgnacja skory. 

Jeśli nie kapsułki acnex to co innego? Zamienniki

Bez wątpienia trądzik jest niezwykle powszechną dolegliwością. Według szacunków trądzik może dotyczyć nawet 85% osób w wieku od 18 do 24 lat jednak występuje również u dorosłych powyżej 30 roku życia. 

Zinamax

Na rynku dostępnych jest wiele naturalnych tabletek na trądzik, które uderzają w główne przyczyny powstawania zmian skórnych. Preparaty jak zinamax, derminax czy royal skin 500 bazują na składnikach pochodzenia naturalnego i wykazują działanie przeciwzapalne, antybakteryjne a także ograniczają nadmierne wydzielanie sebum

To właśnie nadmiar produkowanego przez gruczoły łojowe sebum prowadzi do zapychania ujść porów a następnie do rozwoju bakterii i tworzenia stanów zapalnych. Na skórze pojawiają się wówczas krosty, grudki i zaskórniki. 

Jednym z ciekawszych produktów jest zinamax w którym znajdziemy wysoką dawkę laktoferyny (200 mg w porcji). W badaniach w których stosowano właśnie 200 mg laktoferyny wołowej uzyskano złagodzenie trądziku a także ograniczenie wydzielania sebum oraz redukcję stanów zapalnych. 

Jak stosować kapsułki acnex? (dawkowanie)

Dawkowanie acnex to 1 kapsułka dziennie, którą należy obficie popić wodą. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłku. Warto jednak przyjmować kapsułki po posiłku, pozwoli to na lepsze przyswajanie substancji odżywczych a także zmniejszy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jak np. ból brzucha.  

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Choć suplement diety acnex zawiera jedynie składniki pochodzenia naturalnego jak wyciągi roślinne czy mikroelementy tak nawet one w nadmiarze mogą powodować działania niepożądane. 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia.

Gdzie kupić acnex? Cena tabletek

Z racji tego iż kapsułki acnex dostępne są w aptece to tam najlepiej dokonać ich zakupu. Wynika to z faktu, iż mamy pewność przechowywania preparatu w odpowiednich warunkach.

Warto wziąć pod uwagę, że niezależnie od wybranej przez nas apteki (online lub stacjonarnej) skład preparatu pozostaje niezmienny. Oznacza to, że przy wyborze apteki możemy bez obaw kierować się najniższą ceną, gdyż nie będzie to miało wpływu na gorszą jakość produktu.

W celu oszacowania najniższej i najwyższej ceny posłużymy się więc porównywarką cen. 

Cena acnex to 18,45 zł za opakowanie zawierające 30 kapsułek na miesiąc stosowania. Dzienny koszt kuracji przeciwtrądzikowej wyniesie nas więc 0,61 zł. Najwyższa cena wynosi natomiast 21,99 zł. 

Jak widać w tym wypadku różnica jest naprawdę niewielka. W przypadku niektórych produktów między aptekami możemy uzyskać różnicę nawet do 10,00 zł na opakowaniu. Warto więc przed zakupem porównać ceny co przy dłuższej kuracji pozwoli nam sporo zaoszczędzić. 

Czy tabletki acnex powodują skutki uboczne?

Acnex w formie kapsułek to suplement diety w którym znajdziemy wyłącznie naturalne składniki. Sprawia to, że bezpieczeństwo stosowania produktu jest wysokie i u zdrowych osób nie powinien on powodować skutków ubocznych. 

Zawsze jednak należy uwzględnić stan naszego zdrowia. Dlaczego to takie ważne? Niektóre schorzenia mogą bowiem stanowić przeciwwskazanie do stosowania niektórych ziół czy innych naturalnych substancji. 

Musimy także uwzględnić stosowane przez nas leki gdyż niektóre zioła mogą wpływać na osłabienie lub wzmocnienie działania niektórych leków. Jeśli nie mamy pewności czy nasz stan zdrowia pozwala na bezpieczne stosowanie produktu najlepiej skonsultować chcę jego przyjmowania z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Choć acnex tabletki to produkt naturalny tak i w tym wypadku istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Są to nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu a także ciąża i okres karmienia piersią (chyba, że lekarz zaleci inaczej). 

FAQ

Czy preparat można kupić w aptece?

Tak. Preparat dla cery trądzikowej acnex dostępny jest zarówno w aptekach internetowych jak i stacjonarnych. W aptece możemy kupić zarówno kapsułki jak i emulsje czyszczącą, żel punktowy oraz krem do stosowania zewnętrznego.

Czy potrzebuje recepty aby kupić kapsułki acnex?

Nie. Kapsułki acnex to nie lek a suplement diety bazujący na składnikach naturalnych, które dla większości osób z bezpieczne i nie powinny powodować działań niepożądanych. Dlatego też preparat można kupić bez recepty w niemal każdej aptece.

Jak przechowywać produkt?

Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nieodpowiednie przechowywanie suplementów diety może nie tylko zmniejszyć skuteczność danego preparatu ale również wpłynąć na bezpieczeństwo jego stosowania. 

Na jak długo wystarczy jedno opakowanie acnex?

Wszystko zależy od wielkości opakowania. Jeśli wybierzemy opakowanie zawierające 30 kapsułek jedno opakowanie wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania. Dzienna dawka preparatu to 1 kapsułka. 

Czy warto połączyć tabletki z kremem lub żelem?

Tak. Preparat w formie kapsułek działa od wewnątrz natomiast emulsja czyszcząca, żel punktowy czy krem działają bezpośrednio w miejscu występowania zmian trądzikowych. Wykazują więc działanie synergiczne i uderzają w trądzik zarówno od środka jak i od zewnątrz.